single-image

Huobi Global Türkiye ve Arjantin de Varlığını Güçlendirmek İstiyor

Kripto para birimleri Türkiye de dahil olmak üzere bazı ülkelerde daha geniş çapta tartışılmakta ve düzenlenmektedir. Birkaç ay önce, ülke blockchain teknolojisine dayalı bir merkez bankası dijital para birimi uygulamayı planladığını duyurdu. En popüler şifreleme borsalarından biri olan Huobi, zaten güçlü olan Türkiyedeki varlığını dahada güçlendirmeyi hedefliyor.

Türkiye’de kripto para birimleri
2019 statista Global Tüketici Anketi’ne, Kipto para en yaygın avrupa ülkesi Türkiye. Bildirildiğine göre, kişilerin % 20’si dijital varlıklara aşina yada sahip.

Ülke ekonomisinin 2023 yılına kadar iyileştirilmesine yönelik politikaları belirleyen Onbirinci Kalkınma Planının blok zincirleme teknolojisine dayalı bir merkez bankası dijital para birimi geliştirmeyi ve uygulamayı amaçladığı düşünüldüğünde, bu gerçekten sürpriz değildirdir .

Buna ek olarak, belgede hem ulaşım hem de gümrük amaçları için blockchain teknolojisini desteklemeye yönelik teknoloji ve yasal altyapı iyileştirmeleri açıklanmaktadır.

O zaman büyük kripto para alım satım borsaları bölgeye gözünü çeviriyor ve Huobi en iyi işi yapmış gibi görünüyor.

Amaç, toplumu “Türkiye pazarı için gecikmiş konuşmalara katılmaya davet etmek. . Türkiye nüfusu Kriptopara sahipliği yaklaşık % 20 ile Avrupa kriptopara kabulü eğiliminde lider ve biz zaten zeminde topluluk, müşteri hizmeti ve iş geliştirme çabalarını başlığında yerel bir ekip kurduk”.

“Avrasya Blok Zinciri Zirvesi, Huobi için de aynı, Türkiye bu yıl bizim için kilit bir pazar gibi. Bu etkinlik, zaten blockchain teknolojisi ve meraklıları ile gelişen bir bölgede ilk büyük blok zinciri toplantısı olarak göze çarpıyordu. Daha geçen ay, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, önümüzdeki yıllarda blok zinciri ve DLT’nin önceliğini vurguladı. ”

Ama Sadece Türkiye Değil
Huobi’nin varlığı sadece Türkiye’de değil, diğer önemli pazarlarda da genişliyor. Mesela Arjantin örnek olabilir. Huobi, bu pazarda Binance’i yendi ve CEO’su, bu tür pazarların önümüzdeki yıllarda endüstrinin düzenlenmesi ve standartlaştırılmasında önemli bir rol oynayacağını belirtti.

“Dünya lideri bir blockchain şirketi olarak, dünyadaki Arjantin gibi yüksek potansiyeli olan pazarlarda blockchain gelişimini ve kripto para birimini benimseme sorumluluğunu taşıyoruz. Arjantin gibi bölgeler, şifreli para birimlerine karşı geniş bir kabul görmeyi ve arkadaşça davranmayı, önümüzdeki yıllarda blok zinciri endüstrisinin düzenlenmesi ve standartlaştırılmasında çok önemli rol oynayacaktır. ”

Huobi’nin pazardaki deneyiminin, “bu bölgeleri kritik gelişme dönemlerinde destekleyerek” blok zincirinin geleceğine katılmasına izin verdiğini belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz