single-image

Poloniex Borsası Yeniden Yapılanıyor Polo Digital Assets Ltd Oluyor

Sadece yakın zamanda Circle tarafından satın alınan Poloniex, Polo Digital Assets, Ltd. adıyla yeni bir şirkete çevriliyor. Bu, değişimin odak noktası da değişecek gibi gözüküyor.

Kripto para meraklılarının çoğunun Circle Poloniex’i aldığında ne kadar şaşırttığı göz önüne alındığında , bu durum değişinceye kadar zaman meselesiydi. Bu noktada, temel olarak bazı şüpheli ticaret davranışları ve yetersiz müşteri desteği nedeniyle platform çok olumsuz bir üne sahipti. Circle yönetiminde Poloniex, kaybedilen ününün bir kısmını geri kazandı. Bununla birlikte, borsa bu sektörde henüz önemli bir aktör olamadı.

Şimdi durum bir kez daha değişecek gibi görünüyor. Her şeyden önce Poloniex, Circle’dan yepyeni bir şirkete dönüşüyor. Polo Dijital Varlıklar Ltd adıyla gidecek ve adı açıklanmayan bir yatırım grubunun desteğini kazanmıştır. Kripto para birimi değişimi yapmak önemli miktarda fon gerektirir, bu nedenle yatırımcıların desteğini almak kötü bir şey değildir. Aslında, bu ticaret platformu için yeni bir yol açabilir, artık kripto para birimi alanında daha fazla rekabet söz konusu.

Bu değişikliklerin hepsinin bir bütün olarak Poloniex’i nasıl etkileyeceği görülmemektedir. Şirket bu atılımın iyi bir şey olduğunu iddia ediyor , çünkü “yeni özelliklere, varlıklara ve hizmetlere sahip küresel kripto yatırımcılarının ihtiyacına odaklanmalarını sağlayacak”. Şu an sadece birkaç farklı işlem çiftinin nasıl olduğu göz önüne alındığında, bir şeylerin er ya da geç değişmesi gerektiği açıktır.

Platforma gelen ilk “önemli” değişiklik, spot ticaret ücretlerinin 2019’un sonuna kadar kaldırılmasıdır. Bu, değişimi daha rekabetçi hale getireceği için çok akıllıca bir karardır. Şimdiye kadar, sadece daha büyük borsalar, bu tür ücretler teklif ederdi, ancak bir şekilde ya da başka şekilde para kazanmaları gerekiyor. Ayrıca, yeni şirket yükseltme, genişleme vb. İçin 100 milyon ABD Doları harcayacak. Bunun çok yüksek beklentiler yaratacağından emin olabilirsiniz.

Beklendiği gibi bir şeydi, ancak Poloniex artık Amerika Birleşik Devletleri’nde müşterilere hizmet vermeyecek. Bu süreç çoktan başladı, çünkü ABD vatandaşları ticaret platformunda bir hesap açamıyor. Ticaret 1 Kasım dan itibaren duracak. Varlıkların geri çekilmesi için zaman , 15 Aralık’a kadar erişilebilir durumda kalacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz