single-image

Hong Kong Bitcoin Hacmi Rekor Seviyelere Ulaştı

Devam eden protestolar ve devlet tarafından izlemenin artmasıyla birlikte Hong Kong’daki Bitcoin ticaret hacimleri, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
Ticaret için popüler eşler arası platform Bitcoin, geçtiğimiz hafta Hong Kong’daki en yüksek işlem hacmini kaydetti .Ticaret analisti Mati Greenspan tweetledi kabaca 1,6 milyon Dolar sadece geçtiğimiz hafta alışverişinde 13 milyon Dolar, kadar olduğunun altını çiziyor.

Bitcoin Hong Kong’da riskli bir varlık olarak kabul edilir, ancak huzursuzluk ve politik belirsizlik karşısında insanlar dijital varlığı açıkça bir alternatif olarak görüyorlar.

Her ne kadar Bitcoin kendisini güvenli bir liman varlığı olarak tanıtmamış olsa da, protestocular için çekici olacak bazı temel özelliklere sahiptir.

Hong Kong, 50 yıldan uzun bir süredir en uzun süren sivil huzursuzluk dönemlerinden birini yaşıyor. Hong Kong’taki protestolar, modern dijital çağa tam anlamıyla ilk büyük ayaklanma olarak geçebilir.

Çin hükümetinin, protestoculara gözetim ve takip yoluyla baskı yapmaya çalıştığı bildiriliyor ve haberlerde “zorla kaybetme” raporları artıyor.

Gizliliğin korunması ve olası bir devlet hamlesinin etkilerinden kaçınmak birçok kişi için bir öncelik haline gelmiştir ve şaşırtıcı bir şekilde kripto para birimleri ile ilgilenme de artmaktadır.

Çin’in vatandaşlarını harcama alışkanlıklarıyla izlediği göz önüne alındığında, kripto para birimleri devlet tarafından kontrol edilemeyen farklı bir aktarma değerine geçmelerine izin veriyor.

Şimdi, Hong Kong yavaş yavaş finansal bir bağımsızlık aracı olarak kripto para birimine yöneliyor gibi görünüyor.

Benzer bir eğilim Venezuela , Kolombiya ve Arjantin gibi diğer ülkelerde de görülmektedir . Tüm bu ülkelerdeki ortak payda, politik kargaşa ve yüksek finansal belirsizliktir.

Vatandaşların belirsizlikten kaçması ve en büyük kripto para birimine olan güvenini seçmesi nedeniyle, haftalar geçtikçe bu ülkelerde Bitcoin için her zaman yüksek miktarlarda işlem yapılıyor.

Bir değer deposu olarak Bitcoin için hala erken olsa bile, egemen olmayan bir varlık olarak kullanım durumu zaten görünür haldedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz