single-image

Bitcoin Hash Seviyesi 2017 Yılındaki En Yüksek Seviyenin 7 Katı Seviyede

Bitcoin fiyatı şu anda bir konsolidasyon döneminden geçiyor olsa da, Ağ temelleri her zamanki gibi güçlü. Aslında, karma oranı şu anda Aralık 2019’da BTC’nin tüm zamanların en yüksek fiyatı sırasında neredeyse 7 kat daha fazla bir oranda.

Tanınmış bir tüccarın hatırlattığı şu anda Bitcoin ağını güvence altına alan karma oranı, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse 7 kat daha büyük.

Fiyat 20 bin dolara ulaşırken, hash oranı da benzeri görülmemiş bir seviyeye doğru 14,6 EH / s’ye (veya saniyede 14 milyon hash) yükseliyordu.

Ancak, son birkaç gündür, Bitcoin ağı hash oranının saniyede 95 exa hash (veya 95 milyon TH / s) civarında dalgalandığını gördü .

Hash oranındaki artış son birkaç ay içinde biraz yavaşladı. Yıl boyunca, 2018’in sonunda hafif bir düşüşün ardından 40 EH / s civarında istikrarlı bir büyüme sergiliyordu. Bu yıl Eylül ayında ilk kez 100 EH / s’yi seviyesini kırdı ve Ekim ayında 120 EH / s’ye hedeflemiş görünüyordu .

Bitcoin fiyatı kesinlikle her zaman doğrudan hash oranını takip etmez, ancak bazı korelasyonlar sıklıkla görülür.

Bitcoin fiyatındaki düşüşler, madenci karlılığı düştükçe ve bazı madenciler teslim olduğu için genellikle karma oranında bir düşüşe neden olabilir. Bununla birlikte, bazıları, hem yatırımcılar hem de madenciler tarafından teslimiyetin, daha güçlü bir boğa koşusuna hazırlık olarak zayıf elleri sallamak için gerekli bir aşama olduğunu düşünüyor .

Mevcut karma oranındaki değişiklikler, kabaca on dakikada bir yeni bir blok oranını korumak için zorluk ayarlamaları üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bazı analistler , gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için bitcoin zorluk ayarlamasındaki kalıplara bile bakıyorlar .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz