single-image

Apple Watch İçin Yeni Bir Cüzdan Uygulaması

Kripto cüzdanı sağlayıcısı Bluewallet, Apple Watch için yeni bir cüzdan uygulaması açıkladı. Artık kullanıcıların Lightning Network’ü (LN) kullanarak Bitcoin ile ödeme yapmalarını sağlayarak giyilebilir cihaz uygulamasını ilk “yıldırım etkinleştirilmiş saat uygulaması” yapıyor.

Uygulama şimdi iTunes’da indirilebilir. Apple Watch kullanıcıları, ikinci katman LN yükseltmesini kullanarak Bitcoin’i en hızlı ve en ucuz fiyatlara gönderebilir, alabilir ve saklayabilir. LN, kullanım için geliştirilmiş ve halen “beta” modunda olan ve zincir dışı işlemlerin neredeyse anında gerçekleşmesini sağlarken, işlem ücretlerini neredeyse sıfıra indiren bir ölçeklendirme çözümüdür.

Uygulama hakkında önemli olan, açık kaynak kodlu (MIT Lisanslı) olmasıdır, yani kullanıcılar kendi sürümlerini bile oluşturabilir ve çalıştırabilir. Kullanıcılar bir şekilde erişimi açıklamaya zorlanırsa şifreli cüzdanları şifreleyen şifreleri veren bir sistem olan “makul bir inkar edilebilirlik” özelliğine sahiptir.

Yeni cüzdan uygulaması ayrıca, Ayrılabilir Tanıklık (SegWit) ve HD cüzdanları da destekleyerek giyilebilir cihazlar için en gelişmiş, aynı zamanda güvenli ve kullanıcı dostu Bitcoin cüzdan uygulamalarından biri haline getirdi. Bitcoin purists için belki de en iyisi, uygulama bir kişisel cüzdan (kullanıcılar kriptolarını depolamak için bluewallet’e güveniyor) veya kullanıcıların kendi özel anahtarlarını sakladıkları ve bu nedenle fonlara tamamen erişmelerini sağlayan ve gözaltına alınmayan bir cüzdan olarak tasarlanabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz