single-image

Burger King, Almanya’da Artık Bitcoin Ödemesi Kabul Ediyor

Fast food Restoran zinciri devi, dünya çapında on binin üzerinde satış yeri olan popüler burger Franchise olan Burger King , artık müşteriler restoranın mobil uygulamasında bitcoin le ödeme yaparak muhteşem menüleri btc ile satın alabiliyor.

Bu haber, Almanya’daki Burger King müşterileri için , Burger King mobil uygulamasında, Visa kart ödemeleri ve PayPal gibi diğer alternatifler arasında Bitcoin seçeneğini sunan bir kripto para ödeme yönteminin bir entegrasyonunu ile mümkün oldu

Progenitör şirketi Insta-Burger King olan Burger King, dünya genelinde 10 binden fazla lokasyonda müşterilere hamburger, tavuk, patates kızartması, tatlı, milkshake ve salata satan ve aynı zamanda önemli büyüme planları olan bir burger franchise şiketidir. Fazladan 3000 satış yeri için Çin, Rusya, Hindistan ve Brezilya da çalışmalar süremektedir.

Burger King, Mobil Ödeme Çözümü İçin Tillster İle Ortak Oldu. Perakende raporuna göre, Burger King ödeme hızla ölçeklendirmek için bir mobil uygulama yaptı. Burger King, gittikçe büyüyen müşteri tabanına ve hızlı, ölçeklenebilir bir ödeme sistemine yönelik taleplerine uyum sağlamak için San Diego mobil ödeme çözümü şirketi olan Tillster ile ortaklık kurdu.

Tillster CEO’su Perse Faily, “Kullanılan ve uygulandığında, mobil ödemeler hem markaya hem de tüketiciye avantaj sağlayarak, tek yönlü bir işlem karşısında iki yönlü bir diyalogu mümkün kılıyor” dedi. “Tüketiciler, mallarına ödeme yapmak için kolay bir yoldan yararlanabilirler ve Tillster’ın sadakat programları, özel kuponlar ve diğer katılım araçları gibi yardımlarıyla markaların geliştirdikleri ek hizmetlerden faydalanabilirler.”

Şimdi, daha verimli ve hızla gelişen bir ödeme seçeneği arayışında olan Almanya’daki Burger King, Bitcoin ödemelerini mobil platformlarına dahil etti.

2017’de, South China Morning Post’a göre, Burger King, Rusya’daki müşterileri hamburger ve sandviç almak için teşvik etmek için yerel kripto para birimi geliştirerek kripto alanına girdi. Burger zincirinin imzası olan Whopper sandviçinin her satın alımında müşteriler, dijital bir cüzdan ile WhopperCoin, Burger King kripto para alabilirler.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz