single-image

Western Union, Kripto Paralar Belki Fazladan Bir Seçenek Olabilir.

Amerikan finans hizmetleri şirketi Western Union (WU), zaten 130’dan fazla parayla transfer yapmakla övünen şirket yeterince ilgi çekerse, kripto para eklemek için “hazır” olacaklarını söylüyor. Ancak, Western Union Küresel Para Transferi Başkanı Odilon Almeida, sektörün henüz o kadar hazır olduğunu düşünmüyor.

WU’nun yayınladığı bir videoda Almeida, uluslararası para transferi ve milyonlar değerindeki “derin bilgiye” sahip olmasından da sebeple, şirketin kripto para birimi hareketinden uzun vadede herhangi bir işletmeye kıyasla mükemmel bir konumda olduğunu düşünüyor. Kripto Paralar, insanlar ve ülkeler arasında varlıkların değiş tokuş edilmesi için bir seçenek daha olabilir. Bu olursa, bizde buna hazır oluruz ”dedi.

Ayrıca, kripto para birimlerinin şu ana kadar kitlesel kabulü gerçekleştiremediğini, çünkü yönetim, uyumluluk ve oynaklık gibi üç şeye hâlâ hakim olunamadığını açıklıyor. Bununla birlikte, onun görüşüne göre, WU zaten bu tür değişkenleri çözmek için çok daha donanımlıdır çünkü zaten 130 para biriminde para transferi yapmaktadır ve “tüm bu üç probleme karşı önemli kaynak ayırmaktadır”.

Bununla birlikte Blockchain teknolojisi bu sorunlara girmez. Almeida, “çok fazla potansiyele sahip” diyor , blockchain ve kripto para birimleri arasında bir fark yaratıyor, “ileriye dönük teknolojiyi kullanmanın daha fazla yolu olduğunu göreceksiniz” diye ekliyor. “Wu olarak Finansal hizmetler sektörü için birçok potansiyel uygulama var ve platformumuza en uygun olanları bulmaya yatırım yapıyoruz ”dedi . WU’nun blok zinciri ile ödeme göndermenin daha hızlı ve daha ucuz olduğunu test etmek için Ripple Labs ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

“Western Union’ın dijital bir para birimi sunup sunmayacağı sorulursa, onlarca yıl önce yaptığımızı söylemek isterim” diyor Almeida, Western Union’ın dijital para transfer etme yeteneğinden bahsediyor. “Western Union bugün her türlü para birimini kabul etmeye hazır. Zaten 130 para birimi ile çalışıyoruz. Bir gün, kripto paraları platformumuza tanıtmak için doğru zamanmış gibi hissedersek, bizim için teknolojik olarak sadece bir başka para daha demektir. ”

Haziran ayında şirketin CEO’su Hikmet Ersek, kripto para birimlerinin daha yaygın bir şekilde kullanılmasına kadar , WU’nun kripto çılgınlığına katılmayacağını söyledi . Ripple Labs ile sözde devam eden testlere gelince, WU, altı aylık bir deneme döneminde Ripple teknolojisinden bir fayda görmediklerini belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz