single-image

Kripto Para Piyasaları “Gelecek Yıl Tersine Dönecek”

Mike Novogratz, eski Goldman Sachs partneri ve Galaxy Digital’in kurucusu, Financial Times ( FT ) tarafından 23 Kasım’da yayınlanan bir röportajda kripto para biriminin “gelecek sene tersine dönecek” beklediğini söyledi .

Röportajda Novogratz, Galaxy Digital için “bu yıl zorluydu” firmanın “kriptonun Goldman Sachs’ı” haline geleceğini umuyorum – “bir ayı piyasası, iş kurmak için berbat” diye de ekliyor.

Financial Times FT’ye göre Novogratz, finansal kurumların “gelecek yılın ilk çeyreğinde  kripto-para fonlarına yatırım yapmaktan, kripto paralara yatırım yapmaya” geçeceğini öngördüğünü dile getiriyor.

Financial Times FT raporları ile birlikte Novogratz, kripto para birimlerinin “fiyatlar yeniden harekete geçtiğinde.” “gelecek sene tersine döneceğini” öngördüğünü söyledi.

Financial Times FT ayrıca , Fintech danışmanlık firması Post Oak Labs’ın kurucusu Tim Swanson’u da aktardı ve “fiyatla bir şeyler olacak” demesi üzerine Novogratz’ın  “kendisinin hiçbir etkisinin olmadığı bir şeyi tahmin etmeye çalışıyor” dedi.

Swanson, birçok şirketin şu anda Galaxy Digital’in şu ana kadar bir şeyi yapmaya çalıştıklarını ve başarıya ulaşmadığını  ekledi ve “dört yıl önce hoş geldiniz!”

Makale aynı zamanda bir blockchain şirketinin anonim kurucusu “kriptodaki en büyük sorunlardan birinin güvenilir ticari bankacılığın olmaması” olduğunu ve Galaxy Digital’in “yeni pazarlardan faydalanan ilk kişi olduğunu” söyledi.

Financial Times FT’ye göre Novogratz, geleneksel finans alanında önemli isimlerin başını çektiği kripto-para birliği olaylarına işaret ettikten sonra “şüpheci olmak çok kolay ama bir şeyler oluyor” dedi.

Novogratz , New York Borsası ( NYSE ) nin deaçılışı beklenen dijital varlık platformu Bakkt’e ve Fidelity’nin kurumsal yatırımcılar için oluşturacağı dijital varlık yönetimi servisine dikkatleri çekerek işaret ediyor.

Bu hafta global kripto ödeme işlemcisi BitPay’in Genel Ticari Sorumlusu (COO) , geleneksel finans sektöründen bu iki hamlede kriptonun bir sonraki büyük fiyat hareketine neden olacağını belirtti. COO, Sonny Singh, Bitcoin’in ( BTC ) 2019’un sonunda 15.000 dolara 20.000 dolara vuracağını söyledi.

Bitcoin şu sıralar bu ayın yeni düşük seviyelerini görüyor, yaklaşık yüzde 11 düşüşle 3,850 $ seviyesinde işlem görüyor .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz