single-image

Bitcoin Fiyatı 4 Bin Dolar’a Kadar Tırmandı

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, dünden itibaren 4,000 ABD Doları’nın üzerine doğru güçlü bir toparlanma olasılığını arttırdı ve temel direnç noktasını geçti.

Kripto Para Piyasasının en önde gelen kripto para birimi, düşüş eğilimi gösteren bir grafiği bozdu ve dün gece 3,633 ABD Doları kilit direncin üzerinde kalmayı başarmıştı. Geride bıraktığımız Pazartesi günü 2017 yılındaki tüm zamanların en yüksek fiyatının yıl dönümünde güçlü bir teklif almasının ardından bu yükseliş dalgası geldi.

Yine Salı günkü kapanış da , Perşembe günü teyit edilen 3,590 ABD Doları’nın üzerindeki üç günlük bir yükseliş olasılığını da yukarı doğru çekmiş oldu.

Bunun neticesinde bitcoin, kısa vadeli resminin yükselişe geçmesiyle, öncelikle 4.000 ABD Dolar’lık (psikolojik sınır) yakalandı ve 4,410 ABD Doları (29 Kasım) seviyesinde sıralanan bir sonraki büyük direnç seviyelerine doğru ilerleme olasılığı vardır.

BTC şu anda 3,850 ABD Doları’dan işlem görmekte olup, gün içinde 4,000 ABD Doları test etmiştir.Bugün iki haftalık düşük seviyesinin ardından kripto para birimi, son 3,122 ABD Doları olan düşük seviyesinden yüzde 20 toparlamış gibi gözüküyor , ancak geçen yıla kıyasla yüzde 73 düşmüştür.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz