single-image

Ethereum (ETH) Fiyat Rekoru Kırdı

Lider altcoin kripto para birimi olan Ethereum, bugün fiyatı yeni bir rekor seviyeye ulaştı en yüksek seviyesi olan 3.000 dolar’ın üzerine çıktı . Ethereum, 3 Mayıs’ta 3.300 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH’nin toplam piyasa değeri, perakende ve kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirilen devasa bir yükselişin ardından bugün 350 milyar doların üzerine ulaşmış durumda. Dünyanın en büyük ikinci dijital para birimi , geçen hafta PayPal’ın piyasa değerini geçti . Yazım itibariyle, ETH yaklaşık 355 milyar dolarlık piyasa değeri ile 3.300 doların biraz üzerine çıktıktan sonra 3.200 dolar seviyesinde işlem görüyor görüyor. ETH’nin pazar hakimiyeti şu anda rekor seviyedeki en yüksek seviyesi olan% 16 civarında duruyor.

Ethereum fiyatı, son 4 ayda lider kripto para birimi Bitcoin’deki % 100’lük bir sıçrama ile karşılaştırıldığında, kripto para birimi yaklaşık % 300 arttığı için 2021’de kayda değer bir ralli gördü. Ek olarak, ETH büyük kurumsal girişleri çekiyor.

Buterin’in halka açık ETH adresi artık 333.500’den fazla Ethereum’a sahip. Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, artık bir kripto para milyarderidir. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimindeki son artış, Buterin’in ETH varlıklarının toplam değerini 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Etherescan’e göre, Buterin’in halka açık Ethereum adresi şu anda toplam değeri 1.05 milyar dolar olan 333.520 ETH’ye sahip. Buterin’in toplam net varlığı, Ethereum fiyatındaki % 300’den fazla yükselişin ardından bu yıl önemli ölçüde arttı.
Önemli bir fiyat hareketi sonrası Ethereum balinaları, ETH’deki son sıçramanın ortasında transfer faaliyetlerini hızlandırdı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz