single-image

Google ve YouTube Birçok Kripto İçeriğini Kaldırmasının Hata Sonucu Olduğunu Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde YouTube’un kripto para birimleri ile ilgili birkaç kanalı kapatması ve kripto tabanlı bazı videoları kaldırdığını bildirildi . Şimdi şirket, kaldırılan tüm içeriği yeniden düzenliyor ve eylemin bir “hata” nedeniyle gerçekleştiğini açıkladı.

Soru işaretleri ortadan kalkmış değil. Tam anlamıyla yüzlerce videonun kaldırılmasını oluşturan böyle bir hata nasıl gerçekleşir? Bunun da ötesinde, bu hata yalnızca kripto para birimine ayrılmış içeriğin kaldırılmasını sağlamak için nasıl programlanır?

YouTube bir şeyden kurtulmaya çalışmış gibi hissettiriyor ve muhtemelen – birkaç kişi şirketin amaçlarını yazmaya ve sorgulamaya başladığı için – her şeyi bir hataya kadar tebeşirlemeye ve her şeyin kazara olduğunu söylemeye karar verdi. .

Bununla birlikte, YouTube’un sahibi olan Google – bu videoların ve diğerlerinin geri yükleneceğini söylüyor. Yöneticiler de eylem için özür diledi. Resmi bir açıklama yaptılar
Sitemizdeki çok sayıda video ile bazen yanlış düzenleme yapıyoruz. Bir videonun yanlışlıkla kaldırıldığı dikkatimize sunulduğunda, videoyu eski haline getirmek için hızlı hareket ederiz.

Bununla birlikte, tüm durum, tam kontrol altında bir tür girişimi gizlemek için tasarlanmış bir fiyasko gibi hissediyor. Bir kere, hatanın günler önce meydana geldiği iddia edildi. Şirket, kripto ve bitcoin tabanlı videoların geri yükleneceğini söyleyerek, bu konuda adım atıldığını açıkladı.

Birçok YouTube kullanıcısı, içeriklerinin ana siteden hala eksik olduğundan şikayet etmek için akış platformuna yazdı. Chris Dunn adında bir kullanıcı – son on yılda 210.000’den fazla abone alan ve yedi milyondan fazla görüntüleme – YouTube’un davranışı şöyle diyor:

Bu büyük bir uyandırma çağrısı ve merkezi olmayan alternatifleri araştırıyorum.

Bu, bitcoin ve diğer kripto biçimlerinin, tek bir işletme veya finans firması tarafından kontrol edilemeyen merkezi olmayan olarak tasarlandığı göz önüne alındığında mantıklı olacaktır. Bu nedenle, bu varlıklar hakkındaki içerik ve bilgiler muhtemelen merkezi olmayan platformlara yerleştirilmelidir .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz