single-image

Craig Wright Bitcoin Asla Tekrar 20.000 Doları Görmeyecek Diyor

Bitcoin yatırımları sadece 10 yıl içinde ciddi kazanımlar sağladı. Uzun vadede mevcut yatırımcıların çoğu geri dönüşün kendini tekrar edeceğini umuyor. Konu hakkında bölünmüş görüşler olsa da, Craig Wright konu hakkında farklı görüşe sahip kişilerden birisi.

“Faketoshi” olarak da bilinen ve kendisini Bitcoin yaratıcısı olarak ilan eden Wright, Bitcoin’in şimdiye kadarki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar seviyesine bir daha asla ulaşamayacağını söyledi.

“değer kazanmaya devam etmeyecek. Milyon dolarlık Bitcoin diye bir şey yok. Burası Ponzi ülkesi. Bu bir dolandırıcı diyarı. Dünya çapında bir milyon dolarlık Bitcoin’e sahip olmak için yeterli para yok. ”

Wright daha sonra Bitcoin ve Tether arasındaki uzun ve şüpheli ilişkiyi yorumlayarak devam etti. Bunun bile artık bir seçenek olmadığını öne süren Wright.

“Tether artık pompalamayacak. BTC 20.000 dolar, 40.000 dolar, 50.000 dolar ya da 100.000 dolar artık bu bitti öldü. ”

Wright’a göre, yukarıdaki açıklamalarının lider kripto paranın yüksek seviyeler yükselmesi için yapması gereken tek yolu var oda hileli yollarla.

Daha önce de belirtildiği gibi, kripto dünyasında Bitcoin’in çok yüksek pompalayıp pompalayamayacağı hakkındaki görüşler bölünüyor. Ne olursa olsun, Mayıs 2020’de beklenen yarılamayı gözden kaçırmamak mantıklıdır . Tarih, düzenli arz ve talep yasalarıyla birlikte, yarı yarıya yaratılacak azalmanın yeni bir Bitcoin dalgalanması için yeterli olabileceğini düşündürmektedir. Bununla birlikte, Bitcoin’in mevcut fiyat yörüngesine bakılırsa çok şey yok.

Wright’ın açıklamasına verilen tepkiler onun için büyük ölçüde destekleyici değildi. Bazıları ona sadece “ Bitcoin düşmanı ” demiş olsa da, diğerleri BTC’yi 1 milyon dolarla sürdürmek için yeterli para olmadığını söylemesinin yanlış olduğunu belirtti.

“1 bitcoin 1 milyon dolar olsaydı, 21 trilyon dolar olacaktır. Bunun için küresel olarak nasıl yeterli para yok? Altın bunun yarısına zaten sahip, fiat, emlak, hisse senetleri vb. Bu ihtimal düşük olabilir ama yeterli para var. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz