single-image

Gizemli Cüzdandan Milyonlarca Dolarlık Ethereum (ETH) Hareket Etti

Bir çok kripto para meraklısı ve Ethereum takipçisi için kaygı verici bir şekilde Bilinmeyen bir adrese 60.000 ETH gönderilmesi ve bunun gizemli Ethereum hesabı üzerinden toplamda 334.000 ETH tutarındaki son üç ay içinde gönderilen bir dizi işlemde 42500 ETH daha hareket etti. Bu tür balina işlemleri piyasada yaygın olmakla birlikte , bu özel işlemler hesabın 30 Temmuz 2015’ten bu yana işlemleri ilk kez gönderdiğini gösterir. Bu işlemler , Ethereum’da düşüş eğilimi için bir işaret olabilir mi?

Eylül ayının ortasından itibaren, 1518 günden sonraki bu adres, sahibinin toplulukta şüphe uyandıran 45.200 ETH’yi adresinden bilinmeyen bir adrese taşıması üzerine gerçekleşti . Ancak işlemler, isimsiz adreslere 280.000 ETH daha gönderildi. En son 60.000 ETH tutarındaki işlemi dört gün önce gerçekleşti ve bu adı geçen adreste yaklaşık 260.000 ETH kaldığı biliniyor.

Balinalar, piyasadaki en yüksek karı elde etmek amacıyla kripto paralarının taşınması ve büyük para işletmelerinin parçalarının satılması ile ünlüdür. Peki bu durumda Ethereum’da büyük bir kayıp yakın mı?Günlük tablolara baktığımızda, ETH / USD önümüzdeki günlerde düşüş eğilimi tehdit ediyor. Coinbase fiyatının 140 Dolar seviyesinin altına düşmesi, destek seviyesini test etmekte ve önümüzdeki günlerde uzatılmış bir satış dönemi tehdit etmektedir. Dahası, BTC 6.000 $ ‘a doğru bir düşüş sinyali veriyor ve ETH’nin öncü madeni parayı bir düşüşe doğru izlemesi bekleniyor.
ETH 100 Dolar bölgesine düşecek olsa bile , büyük olasılıkla genesis bloğundan hareket etmeye başlayan 47 milyon ABD doları değerindeki Ethereum nedeniyle olmayacak. Yakın zamanda taşınan 60.000 ETH’nin olası bir dökümü hakkındaki kuşku, cüzdan sahibinin ETH’lerini satabileceği süre göz önüne alındığında abartılmış olabilir. 1.400 Dolar ‘lık tüm zamanların en yüksek zamanı sırasında Ethereumlarına dokunmamışlarsa, geçen bir çok yüksek zamanda satmamışlarsa muhtemel olarak ellerinde tutmaya devam edeceklerdir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz