single-image

Ethereum (ETH) Cephesinde Gelişmeler ve Sırada Ne Var?

Takip ettiğiniz gibi pazarda Bitcoin (BTC) 10.000 Dolar’ı geçtiğinden beri, Ethereum (ETH) ve altcoinler kripto yatırımcılarının lehine yükselişte. Önde gelen şifreleme paralarının, piyasanın geri kalanında görülen fiyat hareketini nasıl etkileyeceğini izleyebilirsiniz. Ancak yatırımcılar ve analistler Ethereum ile ilgili olarak varlığın blok zincirinin kullanımda muazzam bir yükseliş, büyük bir dönüm noktasına ulaşılmasıyla sonuçlanan bir yükseliş gördüğü haberi görmeye başladı.

İlk önce kripto dostu iş haberleri kuruluşu Trustnodes tarafından tespit edildiği gibi , popüler blok zinciri ağında görülen işlem sayısı son zamanlarda günlük bir milyonu aştı – Aralık 2017’den bu yana görülmeyen bir rakam. Bu rakam, Ethereum işlemlerinde olduğundan 2.5 kat daha yüksek. bu toplam işlem gün sayısı 2018’in sonlarında yaklaşık 380.000’e düştü. Ocak 2018’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.300.000’den işlem görmüştü.
Oluşan bu başarısı ETH için tek olumlu işaret değil. Aktif adreslerin sayısı, Ethereum uygulamalarına ve Ethereum’un değişim aracı olarak kullanılmasına ilgi duyduğunu belirten bir seviye olan 400.000’in üzerindedir.

Bütün bunlar Ethereum’un bir dizi olumlu temel haber görmesiyle geliyor. Daha önce bu çıkış tarafından bildirildiği gibi , kripto para topluluklarında öne çıkan bir isim olan araştırmacı Justin Drake, yakın zamanda Serenity’nin sıfır fazına (Ethereum 2.0) nihayetinde kesin olarak doğrulandığını söylediğini açıkladı.

Ethereum 2.0, temel Zincirleme Kanıtlama özelliklerini blok zincirine getirecek olan Beacon Chain adlı aktivasyondur. Bununla birlikte, geliştiriciler, projenin bu yinelemesini 2020 yılının başlarında, potansiyel olarak Bitcoin’in 11. yıldönümü olacak olan 3 Ocak’ta başlatmak istediklerini açıklıyorlar.
Ayrıca, Digital Currency Group’un yatırım fonu iştiraki olan Grayscale , halka açık ikinci ticari ürünü olan Ethereum Trust’ı (ETHE) piyasaya sundu. Dolaşımdaki tüm BTC’lerin % 1’inden fazlasına sahip olan Bitcoin Vakfı gibi, bu yeni finansal ürün de tarafından desteklenen Ethereum güvencesidir. Önceki sürüm başına ürün, yatırımcıların “ETH’nin fiyat alımına geleneksel bir yatırım aracıyla alım, depolama ve güvenlikle mücadele etmeden zorluk çekmeden yatırım şansı sağlar” para kazanmalarını sağlar.

ETH için Sırada Ne Var?
İlginç bir şekilde, çoğu analist Ethereum’un Bitcoin’e karşı düşmesini bekliyor. Güçlü bir sıçrama olmadıkça, ETH’nin, Bitcoin’e karşı kayıpları azaltmak için azalmaya yatkın olabileceği anlamına gelir, bu da yatırımcıların konumlarını bozması gerektiği anlamına gelir.
Ancak bazıları biraz daha fazla yükseliş bekliyor. En önemlisi, önde gelen analist Mitoshi Kaku, Gann Teorisi’ni (pazar döngüsel teoridir) kullanmasının doğru olması gerektiğini, ETH’nin, şimdi görülen seviyelerden güçlü bir şekilde sıçradığını görebilen 52 günlük bir boğa çalışması için hazırlanıyor dşüncesidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz