single-image

Bitcoin 7.000 Doların Altına Düşüyor Sırada Ne Var

Bitcoin, son 24 saatte % 3 oranına yakın bir kayıp temsil eden 7.000 ABD Doları işaretinin altına düştüğü için piyasa serbest düşüşe geçti demek mümkün. Tüm altcolinler, geçtiğimiz 24 saat içinde Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) Bitcoin Cash (BCH) aynı anda % 5’in üzerinde değer kaybetti. Değer kaybı sürüyor demek mümkün.

Lider kripto para birimi, Mayıs ayından bu yana ilk kez 7.000 ABD Doları’nın altına düşerek, % 2.24’lük bir düşüş ile 6.962 dolar ‘a düştü. Keskin düşüş Pazartesi günü başladı. Bitcoin bir saatte 200 ABD doların üzerinde kayıp yaşadı kısa bir sürede büyük değer kaybına işaret ediyor.

Yaşanan bu düşüş grafiği gelecek işlem günlerinde 6.500 dolar destek seviyesine doğru bir düşüş eğilimi için ayarlandığını işaret ediyor. BTC’nin fiyatındaki % 3’lük düşüş, toplam kripto para piyasa değeri 3 milyar ABD dolarını aştığı için tüm pazarın kaybedildiğini gördü. Twitter’daki bir kripto tüccarına göre, günlük işlem hacimlerinin artmaya devam etmesiyle bir birikim dönemine giriyor.

Bir döviz izleme platformu olan Datamish’ten gelen canlı verilere göre, 40 milyon ABD Dolarının üzerindeki Bitmex’in XBT sözleşmeleri, 6.800 ABD Dolarının üzerindeki düşüşün ardından tasfiye edildi. Borsadaki bitcoin boğaları, son 24 saat içinde 43,3 milyon dolar değerinde sözleşmenin tasfiyesi nedeniyle dişlerini kesecek. 30 milyon dolara yakın bir temsili olan yorgun saatte 1,4 milyondan fazla sözleşmeye son verildi. Meydana gelen kırılma nedeniyle 6.500 ABD dolarına düşmek kaçınılmaz gözükse de , boğalar piyasada yaşanan düşük hacimli süreye bakıldığında artan hacimlere bakacaklardır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz