single-image

Gelecek Hafta Bitcoin Ne Olacak

Aslında her zaman olduğu gibi tahmin edilemez, Ekim ayının son haftasına giriyoruz. Oradan, Kasım ayına doğru ilerleyeceğiz, Hepimizin hatırladığı gibi, geçen yılın sonları kripto paralar için oldukça zor bir zaman oldu. Kasım ayı, sonuçta Avustralya bitcoin geliştiricisi Craig Wright tarafından onaylanan bir para birimi olan bitcoin SV’yi doğuran tartışmalı bitcoin nakit sert çatalını ve iki kripto para arasındaki rekabet sebebi ile çöküş yaşanmıştı.

Sert çatalı takiben, bitcoin fiyatlarının, yatay seyrettiği 6.000 dolar’dan 3.000 dolar ortasına kadar düştüğünü gördük. Kötü bir manzaraydı ve para birimi oralarda yaklaşık beş ay kaldı ve yılın Nisan ayına kadar herhangi bir iyileşme belirtisi göstermedi.

Şimdi, Kasım 2019’da ve aynı dönemeçteyiz, pek çoğumuz merak ediyor: “Bitcoin davranışını tekrarlayacak mı, şu andaki ivmesini koruyacak mı ve en azından olduğu yerde mi kalacak?”

Olduğu gibi, bitcoin bugün 8,170 dolardan işlem görüyor. Bu, para biriminin son 24 saatte yaklaşık 200 dolar arttığı anlamına gelir. Bu iyi bir işaret olsa da, gerçekten önemli değil. Bitcoin bu kalıbı yaklaşık dört haftadır takip ediyor. Eylül sonlarında yaşanan kripto parasındaki düşüşten bu yana belirgin bir iyileşme sağlayamadı. Yukarı ve aşağı ve yılın geri kalan haftalarında ne olacağını bilmenin kesin bir yolu yoktur.

Kripto alanında meydana gelen ani fiyat düşüşlerinin birkaç nedeni olduğunu görüyoruz. Birincisi , ABD ile Çin arasındaki ilişkiler bozulmasıyla ilgili Bu , kripto paralar artık yaz aylarında olduğu gibi olarak görülmemektedir.

Ayrıca, büyük bir rekabet şekli olarak düşünülen Facebook para birimi olan Libra sorunsuz ilerlemiyor ve bitcoin ve altcoinler hala kendi pozisyonlarını oluşturmayı başarıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz