single-image

Bitcoin Çinli Kripto Madencileri Tarafından Kontrol Ediliyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse , Pazartesi günü Bloomberg ile yaptığı röportajda Bitcoin’in Çin tarafından kontrol edildiğini belirtti . Bu açıklama CEO tarafından yapılırken, Ripple projesinin diğer blok zincir projelerden ne kadar farklı olduğunu tartışıyordu.
Ripple’ın tüm bankacılık sistemi için önceden belirlenmiş düzenlemelere uygun olarak çalıştığını belirtti, diğerleri Bitcoin, Ethereum ve Facebook Libra’ya atıfta bulunmakla birlikte sisteme meydan okumaya çalıştığını belirtti.

Bitcoin ve Ethereum’un, Asya ülkelerindeki büyük miktarda kripto madenciliği çiftliklerine değinerek Çin tarafından kontrol edildiğini söylemeye devam etti.

Asya ülkeleri kripto madenciliği ve blok zinciri teknolojisi konusunda tekel sahibidir. Buna kripto endüstrisinde daha yüksek bir büyüme sağlamak için çalışan Kore, Çin ve Japonya gibi ülkeler de dahildir. Bu ülkelerde hükümet, blok zinciri, kripto farkındalığı ve yapay zeka gibi diğer gelişen teknolojileri teşvik edecek programlar yürütmek için devasa fonlar yatırıyor.

Asya ülkeleri, kripto para birimini dünyanın diğer ülkelerinden daha erken kabul ettikleri için daha yüksek bir kripto farkındalığı seviyesine sahiptir.

Asya hükümetleri, şifreleme para birimini, ABD doları yerine dünya ekonomisini yönetecek gelecekteki para birimi olarak görüyor, bu nedenle kripto dünyasını kontrol etmek için güçlü bir çaba sarf ediyor.

Araştırma Raporu, Dünyadaki Büyük Bitcoin Maden Havuzlarının% 50’sinin Çin’de Yer Aldığını Gösteriyor
Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nin bir araştırma raporu, Bitcoin madenciliği merkezinin Ordos İç Moğolistan’ın Çin’de olduğunu gösteriyor. Bitcoin madenciliğinin ve yaratılmasının tüm süreçleri bu noktada merkezlenmiştir ve Çin’i, gelecekteki küresel ticareti kontrol edecek bir endüstride lider yapan bir baskınlık yaratmıştır.

Çalışma aynı zamanda Binance ve OKEx gibi Asyalı firmaların ticaret faaliyetlerine hâkim olduğunu gösteriyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz