single-image

FaceApp’in Rus Geliştiricileri Bitcoin Meraklısı Çıktı

Son günlerde bir çılgınlık sosyal medya üzerinde hüküm sürüyor, insanların yaşlandıklarında nasıl görüneceklerine dair bir fikir edinmelerini sağlayan mobil uygulama olan FaceApp’tan bugüne kadar daha gelişmiş bir mobil uygulama yok.

Kullanıcılar kesinlikle onu sevip sosyal medyada fotoğraflarını paylaşırken, ABD makamları bundan pek memnun değiller ve yakın zamanda Federal Araştırma Bürosu’ndan (FBI) incelemelerini istediler.

ABD’li milletvekilleri uygulamanın sorunsuz bir şekilde hizmet edebilecek milyonlarca kullanıcının fotoğrafına kolayca erişebildiğinden endişe ediyorlar.

Bununla birlikte, Amerika’nın FaceApp’la ilgili endişelenmek için daha fazla nedeni olduğu anlaşılıyor. Ayrıca uygulamanın arkasındaki Rus geliştiricilerin Bitcoiners olduğu keşfedildi!

FaceApp üzerinden 1 dolarlık banknotu koyarsanız, sonuç aşağıda gösterilen resimdir.

faceapp dolar
FaceApp Gizli Bitcoin Mesajı

Görüntüyü anlamakta zorlanıyorsanız, ABD doları cinsinden banknotun yakın gelecekte nasıl görüneceğini canlandırdığını iddia ediyor.

Şifreli para biriminin 21 milyon sabit arzı olduğunu gösteren Bitcoin logosunu taşıyacak.
Federal Reserve veya Amerika Birleşik Devletleri yerinde, bunun yerine tasarıdaki Bitcoin adsız kurucusu Satoshi Nakamoto olan bir Bitcoin Düğümleri olacaktı.

Elbette, bu noktada, FaceApp’ın ne düşündüğünü düşünün, sadece sosyal medyada yayınlanan eski fotoğraflar kadar, sadece bir fantezinin olduğunu söylemek doğru olur.

Bununla birlikte, çoğu Bitcoin meraklısının öngördüğü şeyleri tatmin etmesinin gerçeği , kripto para biriminin halen küresel rezerv para birimi olarak ABD doları ile rekabet etmeye ya da nihayetinde yerini almaya yaklaşmadan önce uzun bir yol kat etmesi gerektiğini hatırlatır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz