single-image

Geçtiğimiz Hafta En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar

Geçen hafta, kripto para birimleri fiyat hareketiyle kimi kripto para yükselirken kimi bu kadar şanslı değildi. Bitcoin, piyasa değeri ve günlük işlem hacmi bakımından lider kripto para olmayı sürdürüyor. Bununla birlikte Cumartesi günü yaşanan kötü performans haftanın en iyi performans gösteren kripto paraları arasına bitcoin konulamıyor.

Piyasa kapitalizasyonu açısından en popüler 20 kripto para arasında , fiyat hareketindeki yüzde kazancı sırasına göre hafta içinde kayda değer artışlar sağlayan başlıca kripto paralardan biraz bahsetmek isteriz.

STELLAR (XLM): Stellar, haftanın en iyi performans gösteren kripto parası ve % 16.25 oranında önemli bir kazanç elde etti. Kripto para, özellikle altcoinlerin uzun zamandır beklenen alt mevsimin başlangıcımı diye kafasını karıştıran bir dönemde grafiğini artırmaya başladığı hafta içinde büyük bir kazanç elde etti. Kripto para 15 Eylül’de birim başına yaklaşık 0.04 Dolar olarak başladı ve kripto para başına 0.087 Dolar ‘a dokunduğunda Perşembe günü yaklaşık % 50 arttış gösterdi. Ancak,ardından sert bir düzeltme yapan fiyat düştü ve kripto para şimdi 0,068 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

IOTA (MIOTA): MIOTA ikinci sırada yer alan pazar büyüklüğüne göre en büyük 17. kripto paradır Hafta boyunca kripto para,% 12,26 oranında değer kazandı ve XLM’nin hemen ardından ikinci en yüksek kazanan oldu. MIOTA, XLM gibi, hafta içinde bir artış kaydetti. Kripto para başına 0.31 dolara kadar çıkan MIOTA, Cuma günü % 29.16 yükseldi ve o zamandan bir miktar düzeltme yaptı. MIOTA şu sıralar 0.279 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH): Ethereum hafta boyunca yaklaşık % 10,29 kadar yükseldi. Ethereum, XRP gibi kripto paraların yaşadığı ve umutların arttığını gördüğümüz hafta ortası fiyat baskısı sırasında izlenmesi gereken önemli bir kripto olmayı sürdürmekte. Eth hala piyasa değeri ile ikinci en popüler kripto varlıktır ve hala tek başına BTC’nin önemli bir baskı oluşturduğunu kabul etmektedir. Hafta içinde Eth, % 10 ulaşmayı bekleyen pazar hakimiyetini artırarak önemli ölçüde artırdığı görüldü. Piyasa değeri 22.49 milyar dolar ve günlük işlem hacmi son 24 saat ile 7.73 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

TRON (TRX): Umut vadeden kripto para son 7 gün içinde yatırımcısına % 6.87 oranında kar kaydetti.Kripto paralar arasında 13. sırada yer alan TRX , BNB, XMR ve BSV gibi rakipleri geride bırakıyor. TRX’in haftanın en önemli hareketi 18 Eylül’de 0.018 dolar seviyesine yükseldi ardından 0.0169 dolar bugünkü fiyatını düzeltti. Piyasa değeri 1,11 milyar dolarken, işlem hacmi 668,14 milyon dolar civarında seyrediyor.

EOS: EOS geçtiğimiz günlerde Çin’in en iyi kripto para birimleri listesine girdi; diğerleri arasında BTC’nin en iyi 10 yapamadığı bir listede Ethereum gibi yükseldi. Geçen hafta birikmiş kazanç o kadar somut olmasa da, önemsiz değil . Sadece % 6.24 oranında kazanan EOS, en yüksek kazandıranlar arasında. Şu anda, EOS 3.78 dolardan işlem görüyor ve 3.53 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz