single-image

Bitcoin (BTC) Yıl Sonunda 30.000 Dolar Olabilecek mi?

Bitcoin yıl sonuna kadar 30.000 Dolar’lık bir değerine ulaşabilir, olursa şaşırmayın. Fiyatın daha da güçlendirilmesi, finans ve teknolojinin devreye girmesi devlerinin ve gelecek yıl da blok ödülleriyle tezgâh açılmasının artması gibi bir çok sebep etkili olabilir.

Son Bloomberg röportajında Hong Kong merkezli risk sermayesi Kenetic’in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Jehan Chu diyor .
Chu, “Hikayenin gerçekleştiğini ve gerçek olduğunu görmeye başlıyoruz” diyor.
“İnsanların şu anda gerçekten gördüğü şey, kripto para biriminin gitmeyeceği yönünde. “
Facebook, Jamie Dimon, Rakuten, Fidelity ; bunların tümü, altyapı ya da hizmet sunan bir alana giriyor. Yani bu ilk – mindshare’i sürecek, sahip olmayı sürdürecek. ”

Fidelity dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biridir ve dijital varlık bölümü artık gözaltı hizmetleri vermektedir.

Jamie Dimon, JP Morgan’ın CEO’su ve bir zamanlar bitcoin’in bir sahtekarlık olduğunu söylemişti, ancak firması kendi stabilcoin şifrelemesini geliştirdiği için, son zamanlarda ayarını değiştirdi.

Ve Rakuten, Batı’da iyi tanınmamasına rağmen, nisan ayında kripto güvenliği altındaki dijital para dünyasına hazırlanırken kendi kripto alışverişini açan bir Japon e-ticaret devi ve tabii ki Facebook’un “GlobalCoin” dünya çapında havale ve ödemeleri artırma tehdidinde bulunuyor ve bankaları ve teknoloji rakiplerini dikkat çekiyor.

Sonra Chu’nun düşüncesinin “döngüsel” ayağı var. Chu, “İkincisi, gördüğümüz şey, piyasadaki Uber ve Lyft IPOing üzerindeki son hayal kırıklıkları ile karşı konjonktürel tartışmalar” dedi.

Özel sermaye ve VC’lerin kamuya açılmadan önce teknoloji firmalarının değerini çekmesiyle, perakende yatırımcılar için fırsatlar gerçekten yetersizdir.

“İnsanlar farklı türde bir teknik hikaye arıyor; belki de herkes için erişilebilir bir tane olabilir. ” bugünlerde kesin bir bahis daha az arayan sadece teknoloji sahnesi değil.

Küresel hisse senedi piyasaları geçen ay boyunca 4 trilyon dolar değer kaybetti, çünkü duyarlılık Trump’ın tahmin edilemeyen davranışlarıyla ortaya çıkan kötüleşen ticaret savaşının ışığında bir dönüşe yol açtı.

Yatırımcıların çoğu, portföy varlıklarının tahsisini tekrar gözden geçirmeyi düşünmek zorunda kalırken, bitcoin pazarındaki canlanma daha iyi bir zamanda gerçekleşemezdi. Bu yeniden tahsis edilen fonların sadece küçük bir kısmı kripto’nun önüne geçse de, fiyatlar üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Kısıtlı bitcoin (BTC) arzı, artan talep bu, Chu’nun Mart ayındaki üçüncü fiyat yükselişine 30.000 Dolar’a ulaşacağını gösteriyor. “Sonunda, bitcoin yarısı geliyor ve bu geleneksel olarak fiyatı iki haneli rakamlarla itti, bu yüzden bu üç faktörün bir kombinasyonu bizi şu an bulunduğumuz yerden 30.000 Dolar’a çıkacağını görecek.”

Arz kısıtlı ve kurumlar ve yüksek net değere sahip bireysel alım hızlanması ile – Grayscale Investments tarafından aylık arzın % 21’ini aldığına karar verilirken talep, fiyatları güçlendirmeye devam edecektir.

Chu bunun sadece bir bitcoin hikayesi olmadığını belirtiyor ve Ethereum (ETH) “kesinlikle bir yükseliş çağrısı yapıyor, Ripple’in (XRP) ne yaptığını görmekle ilgileniyor” “Bitcoin en büyük markadır… ağırlık merkezi var… pazarın geri kalanını yukarı çekecek. Ancak diğerleri Altcoinler kendi hikayelerini geliştiriyorlar ve kendi yararlarına sahipler.

“Ethereum öncü, benimseme oranı ve merkezi olmayan bir küresel bilgisayar geliştirme sadece şaşırtıcı. İnsanlar uzağa gidiyor diyor ”.

“Microsoft’un son Microsoft konferansında Satya Nadella’yla sahnede olan 24 yaşındaki Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in gerçekten ne kadar yükseliş olduğunu değil, aynı zamanda geleceği belirleyen belli başlı kurumları da gösterdiğini düşünüyorum. teknolojinin “Ethereum kesinlikle bir boğa çağrısı yapıyor ve Ripple’nin ne yaptığını görmekle ilgileniyorum,… dünyanın dört bir yanındaki büyük bankalarla farklı para birimlerinde büyük ilerleme kaydetti.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz