single-image

Facebook Coin Projesine Yatırım Mümkün. Tim Draper

Draper Associates’in girişimci kapitalist Tim Draper’ın, şirketinin sosyal medya devi tarafından değerlendirilen istikrarlı bir proje olduğunu belirten bir şirketin Facebook Coin’ye yatırım yapıp yapmamasını belirlemek için Facebook ile bir araya geldiği bildiriliyor.

Facebook Coin’nin ardındaki fikir, FB kullanıcılarının WhatsApp ile paralel olarak ABD dolarına sabitlenen bir kripto para birimi kullanarak işlem yapmalarını sağlamak.

Draper, yatırımlar konusunda kesinlikle çekingen değildir ve Telsa’ya yatırım yaptıktan sonra iyi bir anlaşma olduğunu bilmiştir. Bitcoin’i keşfetmeden önce Hotmail ve Skype, 2014 yılında 89,1 milyon ABD doları tutarında yatırım yaptı. O zamandan beri amiral gemisi kripto para biriminin açık bir savunucusu oldu ve fiyat tahminlerini her fırsatta dile getirdi.

Stabilcoin projesi için planlarını alabilmek için Facebook’un risk sermayesinde 1 Milyar ABD Dolarına ihtiyacı olduğu düşünülüyor . Geçtiğimiz aylarda kripto alanına daha fazla ilgi gösteren şirket, blok zinciri ekibine başkanlık etmek üzere PayPal başkanı David Marcus’u işe aldı. Kripto para birimi, şirketin zaten statüsü iddiası için büyük bir nimet olabilir

Barclays’in analisti Ross Sandler; “Reklam akışının dışında gelir akışları oluşturma girişimleri, özellikle kullanıcı gizliliğini kötüye kullanmayanlar, Facebook hissedarları tarafından iyi karşılanıyor olabilir.”

Sandler, Facebook’un yıllık gelirine 19 milyar USD potansiyel ilave edildiğini görüyor. Draper’ın böyle bir projedeki rolü, siciline bakıldığında oldukça etkili olabilir ve özellikle Bitcoin ile ilgili öngörüleri, kripto para birimlerinin bir kavram olarak geleceğine büyük bir inanç gösteriyor.

Bitcoin fiyatlarının 2022’ye kadar 250.000 USD’ye varacağı yönündeki öngörüsünde tutarlı olan Draper, kripto’nun Facebook’a vereceği geleceğe dair tüm mühendislik yetenekleriyle büyük bir kalbe sahip. Bitcoin’in geleceğinden bahseden Draper, finansal sistemin hayati bir parçası olarak kriptoların internetten daha büyük hale geleceğini söylüyor.

“Benim akıl yürütmem, tüm bu mühendislerin, harcamamızı, kullanmamızı, taşımamızı ve sözleşmelerimize ve tüm bunlara eklememizi gerçekten kolaylaştırmak için yaptıkları her şeyi yaratmak zorunda olmalarıdır.” , “Bu, tüm dünyayı etkiliyor ve tahmin ettiğinizden daha hızlı ve daha yaygın bir şekilde etkilenecek.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz