single-image

Facebook’un GlobalCoin Lansmanına 24 Saat Kala Bitcoin 9300 Dolar Seviyesinde

Facebook’un beklenen GlobalCoin projesini çevreleyen heyecan inşa etmeye devam ederken, Bitcoin fiyatı Pazartesi günü yükselişe geçti. Sosyal medya ağı geçtiğimiz aylarda planlanan ve beraberinde test ve uygulamaların olacağı projesini Salı günü kripto para birimini piyasaya sürecek.

BTC / USD Güncellemesi
Bitcoin’in fiyatı Pazartesi günü 9,386 dolara yükseldi. Pazar günü yüksek değere ulaştıktan sonra Bitstamp’ta 9,390 doları aştı . Lider kripto para birimi BTC en son 9.290 Dolar seviyesinde işlem görerek seansta % 3.4 artış kaydetti.
Teknik açıdan bakıldığında, bitcoin kısa vadeli bakış açısı oldukça yükseliş içinde sürdürüyor. Günlük göreceli güç endeksi hızlı bir şekilde 70 seviyesine geri dönüyor, bu tipik olarak aşırı alım koşullarını taşıyor. Bitcoin yükseliş dönemlerinde yükseliş süreleri boyunca bu seviyenin üzerinde kalma eğiliminde. Yükseliş seviyesi ardından BTC / USD küçük bir geri çekilme işlemine maruz kalabilir.
Mevcut değerlerde, bitcoin’in pazar kapitalizasyonu 164,8 milyar dolar seviyesindedir. Baskınlık oranı % 57.2’ye kadar çıkmıştır.

Kripto para birimleri bir bütün olarak yüksek seviyelerde kalmaya devam ederken, piyasa değeri 290 milyar dolara yaklaşıyor.

Facebook’tan İlk Kripto Para Birimi Projesi’ne yaklaşık 24 saat içinde, Facebook, GlobalCoin kripto para birimini kullanmaya başlayacak, birçoğunun dijital ödemeyi benimseme ve mevcut seviyelerden sınırlamalar getirebileceğini söyleyen bir hareket. GlobalCoin oldukça merkezileşecek olsa da, pazar katılımcıları tarihinin büyük bir kısmı için meşruiyetle mücadele eden bir kripto ekosistemi için net bir pozitif olacağını düşünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz