single-image

Coinme, 300 Yeni Bitcoin ATM’si Hizmete Açıyor

ABD merkezli Bitcoin ATM operatörü Coinme, Çarşamba günü Florida eyaletindeki faaliyetlerinin 300’den fazla Bitcoin Coinstar kioskunun daha kurulacağını duyurdu. Bitcoin ATM’lerini , küçük kasabalarda ve büyük şehirlerde avm ve market zincirlerine stratejik olarak kuruldu. Şirketin amacı, Bitcoin satın alma cihazlarını Florida sakinlerinin kullandığı marketlerinde ayaklarına getirmekti.

Coinme, Amerika birleşik devletlerinde 45 eyaletteki süpermarketlerde kurulu yaklaşık 6.000 Coinstar kiosk ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Bitcoin ATM operatörlerinden birisidir.

Coinme Kurucu Ortağı ve CEO Neil Bergquist “Ortaklığımız sayesinde, kripto para birimleri satın almaya yönelik erişilebilir yollara yönelik sürekli artan talebi karşılamak amacı ile yeni alanlara açılmaya devam edebiliyoruz.”

Son aylarda Kripto para piyasalarında artan talebe rağmen Bitcoin ATM kullanımı alt oldukça düşük kaldı. Bu kiosklar işlemi kolaylaştırsa da, şirketlerin transfer ve işlem ücretleri borsalarda işlem yapılan işlemlerden tahsil ettiğinden çok daha yüksek olmaktadır. Bununla birlikte, bir Coinstar anketi, katılımcıların sadece % 23’ünün ATM kullanarak kripto satın almayı tercih ettiğini ortaya koymaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz