single-image

Facebook’un GlobalCoin Lansmanı Bitcoin’in Fiyatını 10,000 Dolar’a Yükseltebilir

ThinkMarkets Baş Piyasa Analisti Naeem Aslam, Facebook GlobalCoin adı verilen sanal para birimini başlattığında Bitcoin (BTC) 10.000 doların üzerine çıkabileceğini söyledi . Genel olarak, Mayıs, Bitcoin için çok olumlu bir aydı ve gerçekten de, kripto para bu yıl çok olumlu davrandı.

Bitcoin yakın gelecekte 10.000 Dolar’a ulaşabilir mi? Kripto analisti, Bitcoin’in güçlü aylık performansının,% 21.03’teki 5 yıllık ortalama takip yüzdesi artışıyla benzer şekilde davranmasının beklendiğini açıkladı . Bu zamanın en yükseği ise yüzde 70,86’dır. Bitcoin için en iyi 5 yıllık takip eden ortalama yüzde ay olarak kalabilir.

Analist, RSI’nin günlük tabloya bakarak Bitcoin fiyat hareketlerinin yükselen trendiyle eşleşmesi gerektiğini açıkladı. Eğer RSI trend çizgisinin altına düşerse, tüccarlar endişelenmemelidir çünkü aşırı satım koşulları daha fazla alıcı çekecektir.

Bitcoin’in pazar yapısı, dijital para biriminin iki hafta içinde yukarı doğru hareket edebileceğini ve 10.712 Dolar a ulaşabileceğini gösteriyor. Bu sadece birkaç gün içinde % 35’lik bir fiyat artışını temsil eder. Bu, Facebook’un GlobalCoin denilen kripto parasını çıkarması bekleniyor olması nedeniyle gerçekleşecektir.

Orada birkaç Facebook’un niyetlerini ve ne şirket bu sanal para ile yapmak istediği konusunda söylentiler. Görünüşe göre, kullanıcılar WhatsApp, Messenger ve hatta Instagram dahil olmak üzere sosyal ağdaki ve ona bağlı diğer uygulamalardaki fonları aktarabilecekler.

Aynı zamanda, çalışanlar Facebook’ta başlatılan dijital varlık ile şirketteki çalışmalarının ödemelerini alabilecekti. Bu sanal para birimi için olumlu görünse de, onu eleştiren birkaç kişi de var. Başlıca şikayetlerden biri, Facebook’un kullanıcıların finansal işlemleri hakkında bilgi toplaması ile ilgili.

Aslam, GlobalCoin’in sanal para birimlerinin Facebook’un GlobalCoin kullanımından gelecek olan kitlesel kabullere ulaşmalarına yardımcı olacağını düşünüyor. Farklı ülkelerden olan bireyler, daha önce yapmadıkları ve tüm dünyaya birkaç adımda bağlanabilecekleri finansal hizmetlere erişebilecekler.

CoinMarkeCap’a göre, Bitcoin şu anda 7.900 dolara yakın fiyat ile işlem görüyor ve 140 milyar dolarlık bir piyasa sermayesine sahip. Son 24 saat içinde sanal para, değerinin% 1,24’ünü kaybetti. GlobaCoin ile beraber neler olacağı hala bilinmiyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz