single-image

Facebook Kripto Para Projesinde 100 den Fazla Eleman Çalışıyor

Facebook, bu ayın ilerleyen günlerinde Globalcoin olarak piyasaya sürülecek olan kendi şifreleme şifrelemesinin hazırlanması için çalışmalarına hızla devam ediyor

Facebook, şirketin neredeyse piyasaya sürülmeye başlandığı yönünde yapılan son duyuruların ardından, bu ay belkide kendi kripto para birimini kullanmaya başlayacak. Facebook ayrıca çalışanların maaş ödemeleri için GlobalCoin’i kabul edebileceğini de belirtti.

GlobalCoin projesinde şimdi CNBC göre 100’den fala kişi proje üzerinde çalışıyor. LinkedIn’deki bilgilere göre, proje üzerinde çalışan 100’den fazla kişi olabilir ve Facebook hala ekibi genişletiyor. Şirket 40 tane Facebook kariyer web sitesine göre iş konusunda alım yapacak. ”

Ayrıca tahmin edileceği gibi Facebook, Instagram ve Whatsapp projeye eklenmesi ve beklenen kripto para entegrasyonuyla büyük ölçüde artırabilecek dünya çapında bir dijital varlık çözümü sunacak gibi görünüyor.

Facebook’un blok zincirleme projesi başkanı David Marcus, “Nihai hedefimiz şu anda sahip olmadıkları şeylere erişmeleri için milyarlarca insana yardım etmek – sağlık hizmetleri, adil finansal hizmetler veya tasarruf etmenin yeni yolları veya bilgi paylaşımı.” şeklinde açıklıyor.

Facebook’un Blockchain projesi hakkında çok az şey yayınlandı, ancak genel piyasalar ve kripto para topluluklarında Facebook’un bu ay projeyi açıklayacağına ve başlatabileceğine inanılıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz