single-image

Amerikalı Miyarder Yatırımcı Bitcoin’in ‘iğrenç’ Olduğunu Söyledi

Önde gelen bir Amerikalı yatırımcı ve Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı Charlie Munger, yakın tarihli bir açıklamasında Bitcoin’in ‘iğrenç’ olduğunu söyledi.

Berkshire Hathaway’in Yıllık Hissedarlar toplantısına konuşan Munger, birinin Bitcoin’i basit bir şekilde yarattığını söyledi. Ek olarak, BTC’nin aşırı oynaklığını ve düzenleme eksikliğine de dikkat çekerek eleştirdi.

“Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Para vergi kaçıranlar ,gaspçılar ve diğerleri için bu kadar faydalı olan bir para birimini hoş karşılamıyorum, ne de sizin fazladan milyarlarca doları yeni bir finansal ürün icat etmiş birine karıştırmaktan hoşlanmıyorum, “Munger dedi Berkshire Hathaway’in oturumu sırasında.

Bitcoin’in Altının yerine geçme durumu hakkında yorum yapan Munger, asla Altın veya BTC almadığını söyledi. “Tüm gelişimin iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olduğunu alçakgönüllülükle söylemeliyim” diye ekledi.

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı’nın yorumları, Warren Buffett’ın Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki görüşlerine benziyor. Buffett, 2018’de BTC’yi ‘değersiz’ olarak nitelendirmişti.

Birkaç ekonomist ve milyarder, Bitcoin’i oynaklığı ve geçmişte para birimi olarak kullanılmaması nedeniyle eleştirdi. Toronto merkezli Rosenberg Research’ün Başkanı ve Baş Ekonomisti David Rosenberg, Aralık 2020’de Bloomberg ile yaptığı röportajda Bitcoin’i eleştirdi ve BTC’yi büyük bir balon olarak nitelendirdi . Mart 2021’de London School of Economics’te Sistemik Risk Merkezi Direktörü Jon Danielsson, Bitcoin ve Ethereum dahil kripto para varlıklarının aslında pek kullanışlı olmadığını söyledi .

Tüm eleştirilere rağmen Kripto paralar ve Bitcoin göz kamaştıran yolculuğuna devam ediyor. Bir çok eleştiride bulunan kişi fikirlerini değiştirmiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz