single-image

Bloomberg Analistleri Bitcoin’in Yakında 10.000 Dolar’a Ulaşacağına İnanıyor

Lider kripto para çarşamba günü sürprizlerle doluydu. Bitcoin 7.090 dolardan 7.700 doların üstüne ulaştı. Boğaların kendilerini desteklediği gibi, bitcoin de 7,100 dolara düştü. Bitcoin şu sıralar 7.450 Dolar’a yükseldi, ancak ayılar yavaş yavaş geri dönüyor satış eğilimi gözleniyor.

Diğer yandan, Bloomberg analistleri BTC’yi yakında 10.000 dolara çıkaracak bir dizi faktör görüyor.

Bloomberg İstihbarat Kıdemli Emtia analisti Mike McGlone liderliğindeki Bloomberg analistleri tarafından yakın tarihte yayınlanan bir araştırma makalesine göre , bitcoin için 6.500 Dolar ‘lık destek olduğu sürece 10.000 Dolar’ lık seviyeyi aşabilir.

İddialarını güçlendirmek için Bloomberg analistleri, boğalara bitcoin’i daha yüksek itmek için mühimmat verecek bazı temel faktörlere dikkat çekti.

Global kargaşanın bitcoin’in fiyatını yükseltmesi, Örneğin finansal belirsizlik dönemlerinde, ABD-Çin ticaret savaşının artmasıyla bu yılın başlarında altın hareketleri. Bloomberg araştırması, bitcoin ve altın arasındaki korelasyona daha derinden ele aldı ve çoğu durumda, altın ve bitcoin’in ardı ardına yükseldiğini tespit etti. 2020’ye girerken, güvenli bir sığınak varlığı talebini artırabilecek bir durgunluk korkusu var. Dahası, bazı uzmanlar için, özellikle 2020’deki ABD seçimlerinde ABD-Çin ticaret hacminin azalmasına gerek yok durumu şüpheli.

Bloomberg analistleri, Altın’ın 2020’deki belirsizliklerin artmasına neden olacağına inanıyor dolayısıyla böylece bitcoin de artacaktır.

Yaygın kabul, 2020 yılında yenilenmiş bir boğa koşusu için kilit bir durum kabul edilecektir. Sahip olma arttıkça, tedarik azlığı genellikle BTC için yükseliş anlamına eliyor. Araştırmada, bitcoin diğer Kripto paralarla karşılaştırıldığında sahip olma yarışını kazanıyor.

Sahip olma konusunda konuşan Bakkt, gelecek yılın ilk yarısında tüketici uygulamasını başlatmaya hazırlanıyor . Adı geçen uygulama, tüketicilerin bitcoin kullanarak ürünleri sorunsuz bir şekilde satın almalarını sağlayacak. Bakkt, 2020 yılının başlarında ortağı Starbucks ile böyle bir tüketici uygulamasını test etmeye de başlayacak.

Bitcoin’i günlük bir ödeme olarak kullanma imkanı, artan arzla birleştiğinde BTC’yi yeni seviyelere ulaştırmak için ana akım kabul için mükemmel bir etki yaratacaktır.

Tether, Yeni En Yükseklere Anahtardır,ilginçtir ki, tartışmalı dolar değerinde belirteç, Bloomberg’e göre önemli fiyat artışları sağlayacak. Sebebi ise, kripto pazarında en yüksek günlük hacmi para birimi olarak gördüğü için görüyor. Araştırma, Tether’in büyümesinin devam etmesinin yakın gelecekte bitcoin fiyatı için iyi bir gösterge olacağını belirtti. Ayrıca, Tether’in kabul edilmesinin “para birimi olarak maskelenen çoğu kripto varlıkları için olumsuz sonuçları” olacağını da belirtti .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz