single-image

Bakkt, Perakende İşlemcileri Desteklemek İçin Hazırlanıyor

Bakkt , geçtiğimiz günlerde Kıtalararası Değişim Borsası’nın (ICE) Bitcoin vadeli işlem platformunun, New York Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) tüm kurumlara bitcoin nezaretini sağlama yetkisi aldığına dair başlıklar yaptı.

Bu raporun, kurumlara düzenlenmiş bir Bitcoin vadeli işlem platformu sunma platformunun yetkisini artıracağı bildiriliyor.

Bakkt COO Adam White “Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinde kritik bir bağlantı… velayet olduğunu” yazdı.

“Yatırımcılar, güvenliğine ve süreçlerine güvendikleri düzenlenmiş vesayetçilere hazır erişime sahip olduklarında, ortaya çıkan bu varlık sınıfı ve teknolojisinin tam potansiyeli gelişebilir” diye devam etti.

Bakkt’ın perakende satıcıları desteklemek için büyüdüğü ortaya çıktı. Mike Blandina doğruladı şirket cryptos sahip perakende yatırım hesaplarını başlatacağını duyurdu.

“kripto varlıkların tüketici ödemeleriyle değerinin kilidini açmak istiyoruz … Tüketicilerin güvendiği diğer dijital değer biçimlerine ek olarak, bugün dünyada bitcoin, cashback ve ödüller gibi milyarlarca dolarlık dijital varlık var ve tüccarlar ”dedi.

Devam etti ve “Tasarladığımız modelin temel özelliklerinden biri, yatırımcıların perakende aracılık hesabındaki hisse senetlerine sorunsuz bir şekilde girdiği gibi, kripto para birimleri de dahil olmak üzere bir dijital varlık üst düzeyini desteklemektir” olduğunu belirtti.

Blandina, Bakkt’ın vizyonunun, tüketicilerin dijital varlıklarını Starbucks gibi mağazalardaki alışverişlerde satın almalarına olanak sağlayacak bir ticaret portalı dahil etmek olduğunu sözlerine ekledi. Bu onların ilk lansmanı ortağı.

İnternet üzerinden yayınlanan Daily Hodl yayını, Bakkt Insider e-postalarının görüntülerinin Twitter’da yayınlandığını ortaya koyuyor ve firmanın, kullanıcıların dijital varlıklarını yönetmelerine, saklamalarına ve işlem yapmalarına, transfer etmelerine izin verecek bir tüketici uygulamasını test ediyor olabileceğini gösteriyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz