single-image

Bitcoin SV (BSV) Genesis Yükseltmesini Tamamladı

Bitcoin SV (BSV) ağı iki zincire ayrılmıştır. Bu, ağın uzlaşma kurallarını değiştirmeyi amaçlayan planlı bir yükseltmesinden hemen sonra gerçekleşti.

3 Şubat’ta BSV, BitMEX Research tarafından duyurulduğu gibi bir yükseltme gerçekleştirdi . Genesis yükseltmesi olarak adlandırılan hardfork, BSV’yi büyük ölçüde orijinal Bitcoin protokolüne döndüren ağda bazı değişiklikler yapması planlandı. Ayrıca, ağın daha yüksek işlem hacmini işlemesine izin vermek için blok sınırlarını kaldırmanın bir yolu olarak da planlandı, bu da doğrudan daha yüksek madenci ödülleri anlamına geliyor.

Sonraki bir tweet’te BitMEX Research, çok sayıda düğümün yükseltme gerçekleştiremediğini ve eski bloktan devam edemediğini belirtti. Gelen son tweet , BitMEX bölünmüş bir zincir meydana geldiğini açıkladı. Tweet ayrıca eski zincirin bir blok uzatıldığını söyledi. Genesis yükseltmesi hala büyük ölçüde başarılı ve BSV ağına getirilen sınırlamalar kaldırıldı.

Ağın blok boyutu artık sınırlı değildir ve artık esnektir. Bu, blok boyutunun, en azından teoride, sınırsız olduğu ve madenciler tarafından manuel olarak değiştirilebileceği anlamına gelir.

Bu iyi haber gibi görünse de, gelecekte belirli sorunlar yaratma şansı var. Farklı madenciler grupları arasındaki blok boyutlarındaki tutarsızlık, bir grubun boyutu nedeniyle bir bloğu geçersiz kıldığı anlamına gelebilir.

Genesis yükseltmesinin de varsayılan işlem ücretinde bir değişiklik olması bekleniyor. Bu ücret artık bayt başına 0,5 sato den byte başına sabit 0,2 sat olacaktır. Bu değişikliklerin küçük de olsa BSV teknolojisini kullanmak için daha fazla kurumsal projeye ilham verebileceği umulmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz