single-image

Bitcoin’in 2023 Yılına Kadar 250.000 Dolar’lık Fiyat Tahmini Güncelledi.

Kripto-para biriminde en fazla yükselen yatırımcı ve en yüksek tahmin rakamlarından birini veren Tim Draper, Bitcoin’in 2023 yılına kadar 250.000 Dolar’lık fiyat tahminini güncelledi.

10 Mayıs’ta yapılan Fox Business röportajı sırasında konuşan girişim kapitalisti, geçen Kasım ayında yapılan 250.000 Dolar BTC fiyat tahmininin önümüzdeki dört yıl içinde gerçekleşeceğini iddia etti . Draper, artan küresel baskınlığı ve dijital para birimlerinin Bitcoin’in hedef fiyatına ulaşması için birincil itici güç olarak kullanılmasına duyduğu ilgiyi göstermeye devam ediyor ve en azından geçen ay Bitcoin’in devasa yükseliş döneminden bir miktar doğrulama görünüyor.

Haftanın başlangıcından bu yana BTC, daha önce analistler tarafından tahmin edilen 6K dolarlık direnç noktasını kırarak 1000 dolar kadar yükseldi. Bunun yanında, lider kripto para birimi 7000 Dolar’a doğru sabit bir yükseliş gerçekleştiriyor, altcoins de hafta boyunca fiyatların düşmesinden sonra benzer bir ralli yapıyor. Draper, Cumartesi günkü büyük fiyat artışından önce fiyat tahminini güncellerken bir yorum yaptı, ancak Bitcoin’in geçen ayki pazar hareketinin nabzını tuttuğuna şüphe yok.

Draper, devasa fiyat tahminleri için zaman zaman bir karikatür olarak yapılmış olsa da, hiç şüphesiz BTC’de sahip olmasına bakılmaksızın Bitcoin’in en ateşli destekçilerinden birisi. Draper, Kasım ayında Bitcoin için 250.000 Dolar’lık bir fiyat noktasının, fiat para birimleri yerine alabileceği küresel pazar payı göz önüne alındığında makul olduğunu belirtti. Draper, küresel para piyasasının yüzde 5’ini BTC için bir hedef olarak belirledi.

“Biz 250.000 Dolar’a ulaşmak için yaklaşık yüzde beş pazar payından bahsediyoruz. Bu bir kovadaki düşüşe benziyor ve tek yapmamız gereken, Bitcoin’in Starbucks kahvesi almak için kullanılabiliyor olması ve birdenbire dünyanın açılmaya başladığını ve sonra ‘Bu seçeneğim var’ diyorlar.”

10 Mayıs’ta Las Vegas’ta düzenlenen Salt Conference’da düzenlenen FOX Business ile konuşan Draper, BTC’nin 250.000 Dolar’a yükselmesi için bir zaman dilimi içinde yatırımcılara yönelik talebini güncelledi,

“Devam edecek çünkü dört yıldan daha fazla inanan biriyim, bunun gibi bir şey, bitcoin Dünya’nın% 5’lik pazar payı olacak.”

Draper, Bitcoin’i alternatif para biçimlerinde kullanmanın faydasını yineledi,

“Daha iyi bir para birimi, ademi merkeziyetçi, açık ve şeffaf,Herkes blok zincirinde ne olduğunu biliyor. ”

Bitcoin fiyatı hakkındaki yorumlarına ek olarak, BTC merkezli bir şirket kurarak Bitcoin’deki sadık inancını desteklemeye istekli olduğunu iddia etti.yalnızca Bitcoin’de bir fon yönetebileceği bir geleceği hayal ettiğini, BTC’yi yatırım için aldığını ve para birimini olarak ödediğini belirtti. Draper’a göre, yalnızca Bitcoin’de bir fon sağlamak “muhasebe yok, yasal değil, defter tutma yok, velayet yok ”.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz