single-image

SEC ETF Kararını Yine Erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ,  bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) izin veren bir kural değişikliği önerisini uzattığını açıkladı ve karar için son tarihi gelecek yıla bıraktı.

Online yayınlanan bir bildiride, menkul kıymetler düzenleyicisi , ETF için inceleme dönemini 27 Şubat 2019’a uzattığını açıkladı. Teklif ilk olarak para yöneticisi VanEck ve bu yılın başlarında Cboe değişimiyle ortaklık yapan Blockchain şirketi olan SolidX tarafından sunulmuştu .

SEC kuralları uyarınca, teklife ilişkin bir karar daha fazla geciktirilemez, yani bir sonraki bildirim tarihte  ETF’yi onaylamalı veya reddetmelidir.

Karar, birtakım ETF önerilerinin SEC tarafından reddedilmesinin ardından aylar süren belirsizlikten sonra geliyor. Özellikle de, Ağustos ayında düzenleyici , ProShares, GraniteShares ve Direxion tarafından sunulan dokuz öneriyi reddetmişti . SEC, ertesi gün reddedilen teklifleri gözden geçireceğini açıkladı .

Daha sonra bir yorum dönemi açtı ve genel halkı, 6 Kasım’a kadar, ETF’lerin onaylamasına yönelik yeni görüşlerini paylaşmaya çağırdı.

VanEck / SolidX teklifi diğerlerinden farklıdır çünkü değeri diğer dokuzu gibi vadeli piyasalardan ziyade bitcoin’e bağlı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz