single-image

Ethereum’un Fiyatını Artıracak Bazı Faktörler

Ethereum araştırması Justin Drake’in belirttiği üzere , ETH fiyatının gelecekte yükselmesinin önemli sebeplerinden biri olarak, 3 Ocak 2020’de yapılması planlanan Ethereum güncellemesi. Ethereum Vakfı, önümüzdeki yılın başlarında ethereum 2.0 olarak adlandırılan kanıt zinciri blok zincirini başlatmaya hazırlanıyor. Bu yeni güncelleme ile Ethereum için bir çok yenilik olacak gibi görünüyor.

CoinDesk’in bir makalesine göre, Sıfır Aşaması’nın başlamasından sonra 500 milyon doların üzerinde kilitlenecek . Bu nedenle, ethereum için ek paralar girişi olabilir.

Bir başka yazıda ise Tanner Hoban, ConsenSys Sermaye müdürü , “Ben o ağ için daha güçlü güvenlik sağlayacağını düşünüyorum ve bunu ağa da daha fazla güven sağlar düşüncesindeyim.” Bir yüksek şans olduğunu ve topluluk Ethereum üzerinde daha fazla güveni sağlayarak yükselişe geçeceğini belirtiyor.

Diğer bir etmen ise ICO sezonunun sona ermesi. Sonuç olarak, Ethereum artık çok daha az satış baskısı ile karşı karşıya. Buna ek olarak, çoğu dev ICO, kripto paralarının pozisyonunu yükseltmeye yardımcı olmak için tercih edilen kripto para birimi olarak Ethereum’u kullanmayı tercih ediyor. Bu, Ethereum’un fiyatının çok yakında yükselmesine etki edebilir.

Küresel bir sigorta sağlayıcısı olan MetLife, sigorta sektörünü Ethereum merkezli yeni bir platformla harekete geçirmek istiyor. Forbes tarafından yayınlanan bir makaleye göre , Lifechain adlı sistem, hayatını kaybedenlerin hayat sigortasının olup olmadığını ve otomatik olarak talepte bulunup bulunmadığını doğrulamaya yardımcı olacak.

Eğer inisiyatif başarılıysa, ethereum sigorta endüstrisinin dönüşümünde yer aldığı için çok övgü alacak ve ethereum’un fiyatında etkisi olabilir ve daha fazla insan ethereum’a güveneceği için yükselmesinde etkili olacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz