single-image

Altcoin Sezonu Bekleyenler Hayal Kırıklığına Uğrayabilir

Bitcoin (BTC) , 2019 yılının nisan ayından bu yana piyasada ciddi yükselişe geçti. Bu yıl şu ana kadar % 300’den fazla arttı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmanın çok daha ötesinde olabileceğini gösteriyor.

Bazı kripto para birimi analistleri, altcoinlerin eninde sonunda Bitcoin’in yükselişini takip edeceğine inanıyor. John McAfee , altcoinlerin aslında Bitcoin’den çok daha yükseğe çıkacağına inanıyor .

Ancak, kripto para birimi topluluğunda bir şeyi farklı gören analistler var gibi görünüyor. Tecrübeli tüccar Peter Brandt , Bitcoin’in 2017 boğa koşusunda beraber yükselmesine rağmen altcoinlerin bu kez Bitcoin’i takip edemeyeceğini söyledi . Sebebi ise, nokta com balonu ve altcoinler arasındaki benzerlik diyor, yalnızca gerçek değeri olan dotcom’ların 2000’li yılların başlarında hayatta kalmasıdır.

2017 boğa koşusu, yılın Aralık ayında Bitcoin’i en yüksek 20.000 Dolar’a çıkardı. Bu, Bitcoin’in şimdiye kadarki en yüksek fiyatıydı ve 2018’de, 2019’un ilk çeyreğinden sonra işler tersine dönmeye başladı. Birçok altcoin, bazı fiyatların % 90’ını ortadan kaldıran büyük düşüşten önce, 2017’de de en yüksek fiyat artışlarını zaten gördü.

Brandt, 2019 boğa koşusunun farklı olabileceğini ve olayların yaklaşık 2 yıl önce olduğu gibi gitmeyebileceğini düşünüyor. Altcoinler de Bitcoin yükselmeye devam ederken bazı kazanımlar gördü. Spesifik olarak, Ethereum (ETH) , bugüne kadar önemli bir ilerleme ile Bitcoin ile birlikte yükseliyor. 2018 ayı piyasası boyunca en düşük fiyatından % 200’den fazla kazanmıştır.

Ripple’ın XRP Bitcoin iyileşmesi karşısında büyük mücadele gördü ve yükselen muazzam bir ilerleme kaydetmiştir kritik 0,3 Dolar fiyat 0.5 Dolar’a sadece birkaç sent kadar yaklaşmış durumda. Piyasa son 48 saattir düşse bile. XRP hala 0,4 Dolar’dan işlem görüyor.

Bitcoin’in baskınlığı , altcoinlerin baskılanmasıyla sonuçlanarak yükselişe geçmiş olsa da , bu altcoinlerin kaydettiği ilerleme, bir altcoin mevsiminin sonuçta gelebileceği ihtimalinin bir göstergesi olabilir mi?
Sadece zaman gösterecek ve Bitcoin trenini kaçıran birçok kişi de piyasadan kazanmak için bir altcoin sezonu bekliyor olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz