single-image

Ethereum Araştırmacısı Justin Drake Disrupt Berlin de

Ethereum, pazar sınırına göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi ve bitcoin için bir numaralı rakip. Ayrıca, yeni jetonlar ve uygulamalar oluşturmak için onu en popüler bloklardan biri yapan akıllı sözleşme yeteneklerine de sahiptir. Ne yazık ki, bu popülerlik aynı zamanda en büyük çöküşlerinden biri olmuştur.

Kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum blok zincirinin artık “ölçeklenebilir” olmadığını ve blok zincirinin üzerine inşa edilen tüm yeni uygulamalarla çok tıkandığını söylemek için yakın zamanda ortaya çıktı . Bu, yüksek gaz ücretleri ve yavaş işlem süreleri gibi çeşitli sorunlara yol açmıştır. Dolayısıyla, para gönderip almak açısından, kendinden önceki bitcoin değerinden çok daha iyi değil.

Ek olarak, para biriminin önceki çalışma kanıtı durumundan itibaren bir risk kanıtı konseptine aktarıldığı görülüyor . Sonunda para birimi için daha iyi olduğu iddia ediliyor olsa da, Ethereum’un fiyatının bitcoin ve altcoin kuzenlerinin biçimini artırmasını engellediği iddia edilen zorlu bir geçiş döneminden geçiyor gibi görünüyor. Basında ETH, 172 dolardan işlem görüyor, BTC gibi diğer para birimleri ise 8.200 doların üstünde kaldı.

Tehdit kanıtı kavramı “Ethereum 2.0” olarak sıralanmıştır. Diğer bir deyişle, Ethereum’un “yeni ve geliştirilmiş” şeklidir. Ethereum Vakfı’nın bir araştırmacısı olarak, Justin Drake yaklaşmakta olan Disrupt etkinliğinde izleyicilere şirketin hedeflerinin nasıl ilerlediğine dair tam kapsamlı bir güncelleme sunmayı planlıyor. İddiaya göre hem paylaşma hem de ölçeklenebilirlik üzerinde çalışıyor ve Ethereum alanını iyileştirebilecek çok sayıda “yeni kullanım durumu” içeriyor.

Olduğu gibi, Ethereum blockchain saniyede sadece 12 işlem yapabilir. Bu, sadece Yıldırım Ağının yardımı olmadan, saniyede yaklaşık yedi işlemi devam ettirebilecek olan bitcoin’den biraz daha iyidir . Paylaşım potansiyel olarak bu sorunu çözecek ve işlemleri şifrelemek için kripto para birimi ağına daha fazla alan sağlayacaktır.

Ethereum merkezli haberlerin yanı sıra, Drake, girişimcilere kendi blokaj girişimlerini nasıl kurabileceklerini göstermek için tasarlanan Disrupt’da tamamen ayrı bir konferansa da ev sahipliği yapacak. Etkinlikte, katılımcıların “yaratma aşamasına” girmeden önce birden fazla görüş ve taraf kazanmalarını sağlamak için bir dizi blockchain uzmanı ve konuşmacı yer alacak.

Drake İngiltere’de yaşıyor ve Cambridge’de matematik okudu. Başlangıçta bir programcı olarak çalışan, yükselen blockchain ekosistemini incelemek için beş yıl önce görevinden ayrıldı. 2015 yılında bir yıl sonra bir bitcoin ATM kullanmaya başladı ve şimdi Ethereum Vakfı ile birlikte çalışıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz