single-image

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşüyor

Geçtiğimiz hafta boyunca büyük bir yükseliş gösterdikten sonra, yükseliş yerini düşüş trendine bıraktı. Genel kripto pazarı, Bitcoin fiyatı 7200 Dolar seviyesinin altına gerileyerek yaklaşık 24 milyar dolar kaybetmiş oldu.
Kripto para pazarındaki değişkenlik, Bitcoin ve büyük altcoinlerin fiyatlarının birkaç saat içinde % 10’un üzerinde düşmesiyle sonuçlandı . Son 24 saatte, genel kripto para piyasası 228 milyar dolarda nereyse 26 milyar dolar değer kaybetti. Bir hafta boyunca süren sağlam bir rallinin ardından, boğaların etkilerini kaybettikleri görülüyor.

Geri bıraktığımı son 24 saatte, CoinMarketCap’teki verilere göre Bitcoin fiyatı nereyse 1000 Dolar düşerek 7200 Dolar seviyesinin altına düştü.

Bu büyük satışın arkasındaki sebep, bazı büyük satış emirleri olabilir. Bugün, saat 02:00’de, 26,8 milyon dolar değerinde 3,645 BTC’lik büyük bir satış emri gerçekleştirildi ve Bitcoin’in keskin düşüşünün arkasındaki ana sebep bu olabilir.

Bitcoin’in yanı sıra, altcoin piyasası da aynı şekilde bir geri çekilmeye tanık oluyor. Neredeyse ilk on altcoinin tümü bugün % 10 ve daha üzerinde değer kaybetti.

Geçtiğimiz haftaki büyük ralli olayının ardından, dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) fiyatı 250 Dolar’ın altına düştü. Basın döneminde, Ethereum 257 milyar dolarlık piyasa değeri ile 242 dolardan işlem yaparken % 8 düşüş gösterdi. Diğer altcoinlere kıyasla, Ethereum daha az düşmeyi başardı.

Öte yandan XRP , geçen haftalardaki kazanımlarının % 15 oranında değer kaybetti. XRP fiyat 0,40 Dolar’ın altına düştü ve şu anda 0,38 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz