single-image

Ethereum, Nisan ayında En İyi Akıllı Sözleşme Platformu Oldu

İlk akıllı sözleşme platformu Ethereum, nisan ayında bugüne kadar ilk akıllı sözleşme platformu olarak ortaya çıkarak sektördeki değerini kanıtladı. Proje, toplam işlem hacmi 500 milyon doların üzerinde olan ay içinde toplam 263.000 ziyaretçi çekmiştir.

Ethereum en yüksek işlem hacmini ve ziyaretçi sayısını kaydetti, ardından 115 milyon Dolar işlem hacmine ve 68.000’de ziyaretçi sayısına sahip olan EOS geldi. Bu ikisinin dışında, iki ölçümde daha fazla tutarlılık yoktur. Örneğin, ADA bir sonraki en yüksek 113 milyon Dolar’lık işlem hacmine sahipti, ancak TRX’ten daha 8.000’de çok daha az ziyaretçi ile. Öte yandan TRX , 27 milyon Dolar’lık işlem hacmini düşürdü , ancak EOS’dan çok daha yüksek ziyaretçi sayısına (68.000) sahipti.

Tutarsızlık da NEO için sadece 4,000 ziyaretçiyle 26 milyon dolarlık işlem hacmi, 12 milyon dolarlık işlem hacmi ile XEM ve sadece 9000 ziyaretçi ile XEM olurken, ETC’nin 14.000 ziyaretçiyle yalnızca 10 milyon dolar kazandığı görülmektedir.

İşlem hacimlerinde farklılıkların etkisi
İstatistikler, Ethereum’un ay içinde ilk etapta (EOS) işlem hacminde yaklaşık 400 milyon dolarlık bir artışla, ay içinde tercih edilen akıllı sözleşme platformu olduğunu gösteriyor. ADA için az sayıda ziyaretçi (8.000), üçüncü sırada yer alan önemli ölçüde yüksek değerli işlemler gerçekleştirirken, TRX, üçüncü sırada yer alan nispeten küçük bir hacim için nispeten fazla sayıda ziyaretçiye ihtiyaç duyuyordu. Bu, akıllı sözleşme platformlarının işlem hacminin, ziyaretçi sayısına göre değil, işlemlerinin değerine göre belirlendiği anlamına gelir.

Her ne kadar Tron’s Justin Sun, Ethereum’u geçme platformuyla ilgili sık sık övünse de, son veriler, Ethereum’un hem ziyaretçi sayısı hem de işlem hacimleri tarafından açıkça tercih edilen bir platform olduğunu öne sürüyor. Ethereum, lider akıllı sözleşme platformu olarak popülerliğini ve konumunu yeniden kazanıyor olabilir ve kim bilir? Sun’ın onunla işbirliği yapmak istemesinin nedeni bu olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz