single-image

ABD Senatosu 1,9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketini Onayladı ve Bitcoin 51.000 Dolar

ABD Senatosu, uzun zamandır beklenmekte olan 1.9 trilyon dolarlık teşvik tasarısını onaylandı ve hemen ardından Bitcoin’in fiyatı 51.000 doların üzerine kadar çıktı.
Bir teşvik faturası geçtiğinde, ABD’deki finansal koşulları derhal rahatlatır Geçen yıl, bu tür önlemlerin etkisinin yatırımcıların hisse senetleri ve kripto para birimleri dahil olmak üzere riske açık varlıklar için iştahını artırdığını göstermişti.
Nisan 2020’de, ilk teşvik tasarısı geçtiğinde, hem ABD hisse senedi piyasasında hem de kripto para piyasasında büyük bir boğa koşusu başlangıcı ile aynı zamana denk gelmişti.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Senato’nun onayının “çaresizce ihtiyaç duyulan” teşvik tasarısının ulaştırılmasında büyük ilerleme gösterdiğini söyledi.
“Bugün, bu sözü yerine getirme konusunda bir büyük adım daha attığımızı söyleyebilirim, bu yardım yolda. Güzel değil ama çok çaresizce ihtiyaç duyuldu, acilen ihtiyaç duyuldu. ”

Teşvik Paketi ve etkileri genel olarak olumlu olmaktadır, özellikle sınırlı varlıklar ve borsalar üzerinde yatırım yapmak isteyen küçük yatırımcıların ellerine geçecek bu paralar ile küçük yatırımlar için nereye yönelebilecekleri hakkında bir çok kişinin cevabı altın , borsa yada kripto para olmakta.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz