single-image

Ethereum (ETH) Bitcoine Karşı Anahtar Direnç Seviyelerini Kıramıyor

Eylül ortası boyunca, Ethereum (ETH) Bitcoin’e karşı kayda değer hareketler yapıyordu. Bu ayın başlarında, ETH / BTC Eylül ayının başında dipten yaklaşık % 40 oranında artmıştı. Bununla birlikte, Ethereum’un Bitcoin’e karşı nispi kuvveti, ETH / BTC’nin son iki hafta boyunca durmasıyla azalmaya başladı.

Analist TeddyCleps’e göre , şifreleme para biriminin muhtemelen “meyve suyunun tükenmesi” muhtemel. Yükseliş eğilimindeki son durgunlukla ETH / BTC’nin iki temel direnç seviyesini kıramadığını kaydetti 0.016 ve 0.022.

Teddy, eğer bu iki seviye Ethereum’a direnç olarak davranmaya devam ederse, “altseason’a veda ve noktalı aralığın altına merhaba” deme zamanının gelebileceğini ekledi.

Böyle bir tahminde destek olmak için tarihsel öncelik vardır. ETH / BTC 2016 yılının sonlarında üst bölgesini kıramadığında, bunun ardından menzilin altına düşen hızlı bir düşüş oldu. Bu, 0,022’nin bir kez daha kırılmaması durumunda benzer fiyat hareketinin de uygun olabileceğini göstermektedir.

Teddy’nin görece üzücü analizi, önde gelen emtia yatırımcısı Peter Brandt’ın kısa bir süre sonra ortaya çıktığını, 18 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir trend izlemeye başladığını ve yükselen bir üçgene girmeye başladığını savundu. Ancak Teddy gibi, Brandt’ın Ethereum’un boğa tezi, 0.022-0.023’ün üzerine çıkmayı başarabilen kripto para birimlerine dayanıyor.

ETH / BTC’nin çizelgesinin henüz tam olarak yükselmediğine dair hatırlatmaya rağmen, blokajın altında yatan temeller son haftalarda güçlü.

Bu ayın başlarında, İsveç mobilya perakendecisi IKEA, IKEA ürünlerini satın alan daha yerel bir perakendeci olan Nordic Store ile fatura düzenlemek için Ethereum blockchain üzerine kurulu “Tradeshift platformunu ve akıllı sözleşmelerini” kullandığını açıkladı. Bu hizmette hiçbir ETH işlem yapılmadı, ancak halka açık blok zincirinin kullanılması kesinlikle olumlu bir işaret.

Benzer bir şekilde, kredi derecelendirme ve varlık / piyasa analizi ile ilgilenen Chicago merkezli finansal hizmetler devi Morningstar, Ether Forum’a girmeye başladığı Forbes tarafından ortaya çıktı. Gölet boyunca, İspanya’nın Santander’ı, fiat sistemi ile blok zinciri devrimi arasında çakışma olabileceğini gösteren, belirli zincirleri blok zincirine uçtan uca yerleştirmeye başladı.

Kurumsal kabulün yanı sıra, Ethereum 2.0’a yönelik geliştirmeye devam edildi ve blok zincirinin geçeceği diğer güncellemeler yapıldı. Bunun daha fazla kullanıma ve kurumsal sahip olmaya yol açıp açmayacağına bakılmaksızın, izlemey devam ediliyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz