single-image

Ethereum Gelecek Yıl İçin Hedeflerini Belirledi

21 Mayıs’ta bu haftanın başında Ethereum Vakfı , Spring 2019 güncellemesini yayınladı ve raporunda gelecek yıl için planlanan gelişimler ile ilgili tüm detayları anlattı.

Rapor esas olarak ETH’nin Vakıf tarafından para birimini daha da geliştirmek için kullanılmak üzere belirlenen 30 milyon doları tahsis etmeyi nasıl planladığı üzerine odaklanmaktadır. Vakıf ayrıca , son on iki ay boyunca kripto para birimi için yapılan “büyük ilerleme” üzerine bir rapor hazırladı ve Ethereum girişimcileri olan geliştiricilerin, çabalarından bahsetti. EOS ve TRON gibi rakip projelerle rekabetin artmasına rağmen, Vakıf aynı zamanda Ethereum’un “merkezi olmayan uygulamalar için fiili bir platform” olduğunu da iddia ediyor . Buna rağmen, araştırmalar Ethereum’un dApp pazarındaki etkisinin azaldığını gösteriyor.

Vakıf odaktaki bir iyileştirme nedeniyle, görev tanımına yönelik tutumunda bir değişiklik olduğunu bildirmiştir. Geçmiş yıllara kıyasla “Ethereum için en iyisini yapmak” sloganı “para birimi için her şeyi yapmaya çalışmak” anlamına gelmiyor. Bunun yerine Vakıf, geliştiriciler ve yenilikçiler geri kalanı, çözmede etkili oldukları meselelerle başa çıkmak için daha fazla değer bırakırken, en fazla katma değer yaratabilecek değişimi değiştirmek konusunda kilitlendiğini iddia ediyor. Vakıf, günümüzdeki rolünün “bir kaynak sağlayıcısı, ekosistemde bir ses ve dünyaya Ethereum’un savunucusu” olduğunu anlatıyor.

Ethereum Vakfı, nakit rezervlerinin yanı sıra, tüm ETH’lerin yüzde 0,6’sını kontrol ediyor. Aynı zamanda Vakıf, kaynaklarının zamanla azalacağını, en büyük değerin ETH ekosisteminde “kritik çalışmaya” yatırım yaptığını iddia ediyor . Vakıf ayrıca yönettiği sermayenin önemini anlayan ve bunu akıllıca kullanmayı amaçlayan yatırımcılara da bilgi vermektedir.

“Her son doların etkili bir şekilde harcanmasını sağlamak bizim sorumluluğumuzdur.”

Bu yılki güncelleme aynı zamanda Ethereum ekosisteminin fonun kuruluş dışına çıkarılmasının artmasına yardımcı olacak bir girişimi de içerecek.

“Vakıf dışındaki diğer kuruluşları yüksek öncelikli projeleri desteklemek dahil olmak üzere finansman için yenilikçi mekanizmaları desteklemek için teşvik etmek. Bunun gibi çabalar, mevcut kaynaklarımızdan daha iyi bir şekilde yararlanmamızı sağlıyor ve önemli projeleri hayata geçirmek için sürdürülebilir bir yol oluşturmaya yardımcı oluyor. ”

Bazı kripto para birimi projeleriyle, genellikle ademi merkeziyetçilik sorununun etrafında olacaktır. Ancak Ethereum Vakfı, para biriminin ve potansiyel otorite sesinin bir yararı olduğunu iddia ediyor. Vakıf yatırımcılara yazılı olarak, şunları söyledi:

“Birçoğunun proaktif olarak güçlenmeye devam etmemize rağmen, Vakfın değerli bir ses olarak göründüğünü biliyoruz. Bu ses, Ethereum’u ilerletmek için etkin olarak kullanılabilecek bir kaynaktır. Örneğin, önemli ancak görece bilinmeyen projelere dikkat çekebilir, Ethereum’un halkla gelişimi hakkında değerli bilgiler paylaşabilir ve bölgesel Ethereum topluluklarının büyümesini teşvik edebiliriz. ”

Vakıf, gelecekte Ethereum topluluğuyla daha fazla ilgileneceklerini söyleyerek devam etti: “ilerlemeye devam edecek, Ethereum Vakfı’nın Ethereum topluluğunda daha aktif bir ses olmasını bekle” dedi.

Bu yılki güncelleme bize yeni geliştiriciler için bir artış olduğunu ve geliştirici deneyimini, Ethereum Vakfı’nın önümüzdeki 12 ay boyunca başa çıkması için iki potansiyel yol olarak geliştirici deneyimini geliştirdiğini gösteriyor. Yakında yapılan 2.0 güncellemesiyle Ethereum’da işler ilginç görünüyor.

“Ethereum oldukça iddialı bir teknik proje olmaya devam ediyor ve Ethereum topluluğunun hedeflerini gerçekleştirecek Ar-Ge’yi finanse etmek için önemli kaynaklar gerekiyor. ETH 2.0 gibi aktif mühendislik projelerinde ve akademik topluluğun Ethereum teknolojisine katılımını arttırma gibi daha uzun vadeli yatırımlar üzerine ekosistem genelinde kritik çalışmalar devam ediyor. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz