single-image

Bitcoin ATM’leri Coinme İle ABD’de Genişlemeye Devam Ediyor

Bitcoin ATM operatörü Coinme genişliyor Bitcoin ABD’de yapacağı yeni operasyonları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Coinme ilk olarak 2014 yılında Bitcoin satmaya başladı ve şimdi kiosk operatörü Coinstar ile olan ortaklığı sayesinde ülke genelinde yaklaşık 2.200 yerde müşterilerine hizmet verebilecek. Bu yılın Ocak ayında Coinstar ilk defa ABD pazarına getirerek ABD Doları kullanarak Bitcoin satmaya başladı.

Coinme’nin kurucu ortağı ve CEO’su Neil Bergquist, bir basın açıklamasında yaptı
“Bitcoin ve diğer dijital para birimleri tüketicilere benzersiz faydalar sunuyor ,ailelere ve arkadaşlara daha düşük maliyetli ve daha hızlı para kazanma potansiyeli dahilinde Bitcoin’i tüketicilere her zamankinden daha erişilebilir hale getirmek için Coinstar ile birlikte çalışmaktan ve Yeni dijital para ekonomisi için bu kilit bileşeni sunmaktan memnunuz. ”

Bu özellik, katılımcı Coinstar makinelerine uygulanmıştır ve kullanıcılar bir Coinme hesabı kullanarak Bitcoin’de 2.500 Dolar’a kadar kripto para satın alabilecekler. İşlemler başladığı zaman alım satımlar da yüzde 4’lük sabit bir ücrete tabi olacak.

CoinATMRader’a göre şu anda ABD genelinde 3.000’den fazla Bitcoin ATM’si mevcut. Bu durum kolayca ABD’yi bu alanda küresel lider yapmaya yetiyor.

Kanada’da ABD’nin arkasından, ikinci sırada yer alan 700 civarı BTC atm si var. Hemen sonra 270 ATM’ile ile Avusturya ve 240 ATM ile İngiltere var.

Tipik olarak, kripto para birimi kullanıcıları, aktif ATM’leri değiştirmek için kendi tercih ettikleri çevrimiçi yöntemlere sahiptir, bununla birlikte fiziksel ATM sektörü son zamanlarda hızlı bir genişleme görmektedir.

Coinstar CEO’su Jim Gaherity şu açıklamalarda bulunuyor
“Coinstar Kioskların da Bitcoin satın alabilmenin hem tüketicilerin hem de yeni perakendeci ortakların artan talepleri karşısında son derece olumluydu. Coinme ile olan bu işbirliğinden son derece memnunuz ve önümüzdeki aylarda yeni pazarlara açılmaya devam etmek istiyoruz. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz