single-image

Ağustos Ayının Sonunda Bitcoin 17.000 Dolar Olabilir

Bitcoin, bir hafta süren düşüşten sonra 9.000 Dolar seviyesinden bir miktar ilerleme kaydetmeye başladı. Pek çok analist toparlanmanın bir süre devam edeceğine inanıyor, başka bir analist Joe Mccan’ın bunun daha uzun süreceğine inanmak için bir nedeni var. Ünlü analiste göre, Bitcoin, 2019 Ağustosunun sonuna kadar 17.000 Dolar’a vurabilirdi.

Bu Bitcoin hareketi Bitcoin için büyük bir şey geldiğini gösteriyor. MACD’nin güçlü pazar potansiyelini belirten bir yükseliş geçişine ulaştığını gösterdi. McCann’a göre, bu türden en son benzer hareket , eski fiyatlarından % 52 ve % 61 artış gösterdi. Bu kez, Bitcoin % 60’lık ralliğe yöneliyor olabilirdi.

MACD geçiti, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in yatay hareket etmesine rağmen sürpriz olmuyor. Bazı analistler hala 8.000 Dolar ‘a geri düşüşü bekledikleri konusunda karamsarlık gösterseler de, bugünün koşulları başka bir şey önerebilir.

Bu durum , zaten piyasada kurumsal yatırımcıları çeken Bakkt’ın lansmanı ile tetiklenen Bitcoin’e duyulan ilginin artmasıyla hesaplanabilir . ABD Federal Rezervinin düşürdüğü son faiz oranı , Tom Lee’nin önerdiği gibi, Bitcoin kesintiyi takiben yükselişe geçtiğinden katkıda bulunabilir.

Bitcoin yaklaşık bir yıl içinde başka bir ödül yarılanması olacak. Bu, uzmanlara göre fiyatı daha da artırabilecek Bitcoin arzını önemli ölçüde azaltacaktır. Bununla birlikte, kripto para birimi topluluğunun bazı üyeleri, Litecoin’ın yarılanmasının yaklaşmasına rağmen herhangi bir yükselme kaydetmediği için bu konudaki şüphelerini dile getirmektedir.

Kripto para tüccarı Timothy Peterson geçen hafta , Ağustos piyasasının yılın geri kalanı için her zaman önemli bir adım attığını belirtti . Bu tekrarlanırsa, Bitcoin yılın geri kalanında ve gelecek yıla çok daha fazla yükseliş sağlayacak olabilir.

Bitcoin sürekli olarak yükselişe geçmiş durumda ve C şu an 10.950 Dolar seviyesinde işlem görüyor . Bu, bir süredir Bitcoin için ilk iyi haftasonudur ve işler bu şekilde devam ederse, gelecek hafta harika olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz