single-image

Vitalik Buterin, Libra Mevcut Kripto Para Birimlerini Devirme Potansiyeline Sahip Diyor

Facebook libra tüm kripto topluluğunun dilinde hakkında konuşulan kripto para birimi oldu ve henüz bir yıl sonra piyasada olacak, konuşulmayada da devam edilecek gibi görünüyor. Her ne kadar resmi lansman gelecek yıl için belirlenmiş olsa da, bu kripto para biriminin beklentileri kripto hayranlarını merakta bırakıyor.

Birçok kişi analiz ve eleştiri ile, hatta birçok üst düzey kripto para birimi uzmanı söylenecek birkaç şeyden daha fazlası var, Libra hakkında konuşan en son kişi Ethereum’un kurucusundan başkası değil.

Vitalik Buterin, Libra’nın arkasındaki konular hakkındaki düşüncelerini açıkça ortaya koydu, para biriminin Bitcoin, Ethereum ve daha benzerleri gibi en iyi şifreleme yöntemlerini ele alıp almayacağı sorusuna cevap verdi.
Buterin’in görüşü, Libra Coin paylaşılan tanıtım belgesinin, gerçek niyet ve kripto para birimleri fikrine karşı çıkan merkezi bir yapıyı yansıttığına inanan çoğu kripto para kullanıcısı ile tam olarak aynı değil.


Facebook’un Libra’sı Mevcut Kripto Para Birimlerini Devirme Potansiyeline Sahip.
Kripto para takipçileri sadece bir yıkımın mümkün olmadığına inanmakla kalmaz, aynı zamanda çoğunluk Libra’nın merkezi ve merkezi olmayan finans dünyası arasında sürtüşmeye neden olacak bir kontrol seviyesine sahip olacağı konusunda endişeli.

Daha ayrıntılı bir şekilde kontrollerden bahseden iki üst kuruluş son zamanlarda Terazi madalyonunun uygulanması konusundaki güçlü anlaşmazlıkları dile getirdi. Bu organlardan biri, küçük bankaların bundan yararlanabileceği konusunda belirsiz olduğu bildirilen Japonya Merkez Bankası’nı içerir . Libra fonlarının büyük bankalara yatırılacağını belirten küçük bankalar, bu fonların küçük finansal kuruluşlara geri dönüş yolu bulacağının garantisi olmadığını söylüyor.
Ayrıca bir başka haber olarak ABD kongresinde de yasal kaygılar nedeniyle Libra coin ertelenmesi çağrısında bulunuyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz