single-image

Bu Boğa Koşusu 2017 Yılındakini Aşabilecek mi?

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı 2019 yılının başından bu yana artmaktadır. Bu durum bazı kripto para birimi piyasası uzmanlarının düşüş eğiliminin artık bittiğini ve mevcut yükselişin iki yıl önce yaşanan boğa koşusunu geçeceği tahmininde bulunmalarına yol açmıştır.

Yılın başlangıcından bu yana, Bitcoin fiyatı yükselişe geçmiş durumda ve şu anda yükseliş yaklaşık olarak yıllık % 115 gibi görünmektedir. Bir numaralı kripto para birimi , Yeni Yıla girildiğinde 3.742 Dolar’dan işlem görüyordu , ancak şimdi Temmuz 2018’de kaydedilen en yüksek seviyeye ulaşan Bitcoin 8.000 Doları’ ı aşmış durumdadır.

Bir çok kripto para birimi piyasası uzmanları, artık ayı döngüsünün sona erdiğine ve Bitcoin’in şu anda bir Boğa Koşusunda olduğuna inanıyor.
Bundan önce, kripto yatırım şirketi BKCM’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, kripto para birimi alanı etrafındaki hissin değiştiğini ve bunun BTC fiyatının daha fazla artması için bir temel olduğunu belirtti. Geçen ay tahmin olarak BTC fiyatının 6.000 Dolar’a ulaşacak ve lider Kripto paranın birkaç hafta içinde bu tutarı aşması üzerine yapmıştı.

Kripto para piyasaları, ayı döngüsünün artık bittiğine emin olsa da, bazı pazar uzmanları ayrıca bu boğa koşusunun 2017’de yaşanandan daha yüksek olacağına inanıyor. İki yıl önce yaşanan büyük artış sırasında Bitcoin % 1.950 yükselerek şaşırtıcı bir şekilde artmıştı. 2017 yılındaki işlemlerine 974 Dolar’dan başlamış, ancak o yılın Aralık ayında 20.000 Dolar’a kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını hatırlatmakta yarar var.

Çok bilinen bir Bitcoin destekçisi olan Tom Lee, CNBC’ye Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığına inandığını söyledi . Fundstrat Global Advisors’taki araştırma başkanı, bu son ralli için katalizörlerden birinin 13 Mayıs’ta başlayan ve 16 Mayıs’ta sona erecek olan 2019 Konsensus Haftası olabileceğine dikkat çekti. Ayrıca Lee ,bunun dünyanın en büyük kripto para birimi konferansı olduğunu hatırlattı. Bu yıl kripto topluluğunun daha kaliteli bir biçimde bir araya geldiğini görüyoruz çünkü daha az dolandırıcılık ve ICO var yorumunu yaparak. Konsensus 2019’da her şey yolunda giderse, Kripto Kışının sona erdiğini söylemek mümkündür diye ekledi.

Ünlü kripto destekçisi Tom Lee, Bitcoin’in dört ana sebepten ötürü tüm zamanların en yükseğini kaydedeceğinden emin. Öncelikle Çin ile ABD arasındaki ticaret gerginlikleri.
BTC madenciliğinin yaklaşmakta olan yarılaması (halving).
10.000 Dolar’lık tatlı nokta.
Sektördeki olumlu gelişmeler. Lee’ye göre, bu dört faktör, bir önceki yükselişi de geçecek olan başka bir boğa koşusuna katkıda bulunacak.

Geçen yılın sonuna doğru 4.000 Dolar’ın altına düşen Bitcoin, 2019 yılında etkileyici bir giriş ​​yaptı ve devamında yüzel bir tırmanış sağladı. Kripto para birimini çevreleyen artan ilginin de sayesinde, fiyatın daha da artmaya devam etmesi bekleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz