single-image

Ethereum (ETH), İstanbul Hard Fork Yaklaşırken Küçük Bir Toparlanma Yaşıyor

Ethereum (ETH), geliştiricilerin Ekim ayında yapılması planlanan bir sonraki sistem genelinde yükseltme için birkaç kod değişikliğini tamamladıkları haberi üzerine 190 Dolar ‘ın üzerine tırmandı ve kayıpları geri kazanılmasını sağladı.

Ethereum fiyatı Pazar günü % 2.7 artarak 193 dolara ulaştı. Küçük bir yükseliş ikinci en büyük kripto para birimi için çoğunlukla iki günden fazla yatay hareketin ardından geldi.

Perşembe günü, eter kripto para pazarındaki bir düzeltmenin bir parçası olarak üç ayın en düşük seviyelerine düştü. CoinMarketCap’e göre, Ethereum fiyatı 178,14 dolar olarak belirlendi. Tam tersine, 90 günlük yüksek fiyat 361.40 Dolar olmuştur.

Ethereum (ETH / USD) sıradan işlem alanını kırmaya çalışıyor. Ethereum geçen hafta en kötü performans gösteren kripto para birimleri arasındaydı. ETH / USD döviz kuru , Cuma günü sona eren haftada yaklaşık % 13 oranında düştü .

Eter fiyatı da pazar günü bitcoin karşısında % 2.6 arttı, ancak sert bir düşüş eğilimi gösteriyor. ETH / BTC şu anda 0.01834757 olarak değerlenmiştir. Hacked’in daha önce bildirildiği gibi eter, herhangi bir altcoin geri kazanımı semblance olması için 0.03 BTC’nin üzerine çıkmalıdır. Hâlâ haklı olsun ya da olmasın, Ethereum’un performansı altcoin talebi için önemli bir işaret olamaktadır.

Mevcut değerlerde, Ethereum yaklaşık 20.5 milyar dolarlık bir toplam piyasa sermayesine sahiptir. Ağustos ayının başlarında 25.2 milyar dolar kadar yüksekti.

Ethereum’un geliştirme ekibi, yaklaşmakta olan İstanbul sert çatalında uygulanacak bir kod değişikliği listesi hazırladı. Resmi GitHub sayfasına göre , dört Ethereum Geliştirme Protokolü (EIP) onaylandı. İstanbul’un ilk aşaması için iki, “geçici olarak kabul edildi” ve ikinci aşama için ek sekiz protokol daha olacak.

İstanbul yükseltmesi, Ethereum’un wiki sayfasına göre ilk faz Ekim ayı için planlanıyor . Faz 2’nin 2020’nin ilk çeyreğinde uygulanması muhtemeldir.

ProgPow veya Programlı Çalışma Kanıtı yükseltmesi hakkında çok fazla konuşulmamış, aşama 2’ye kadar uygulanmayacak. ProgPow, Mart ayında Ethereum geliştiricileri tarafından onaylandı. Bir kez uygulandıktan sonra, kripto para birimi değişimi OKEx’e göre , Ethereum ağına daha geniş katılım ve “GPU ile ASIC madencileri arasındaki madencilik verimliliği açığını kapatmaya” izin verecek.

ProgPow’a geçiş, aynı zamanda % 51 saldırılara daha az eğilimli, enerji açısından daha verimli bir konsensüs modeli yaratması gerekiyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz