single-image

Bitcoin, Google’da Kasım Ayından Bu Yana En Yüksek Aramaya Ulaştı

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da gözlemlenen bitcoin arama hacmi, bu haftaki fiyat artışıyla doğru orantılı olarak arttı.

Google’ın trend analizinden elde edilen veriler Kasım 2018’den bu yana aranan bitcoin’in gösterdiği gibi, bitcoin fiyatının bu hafta yükselen tek şey olmadığını da gösteriyor.

Bu hafta Birinci Kripto Para fiyatı BTC % 20’den fazla yükseldi , bir çok kripto değişim borsası 100 milyon dolarlık alım emrinin bunu ateşlemiş olabileceğini söylemektedir.

Google Eğilimler’den gelen veriler, geçen haftaki arama sayısında büyük bir artış gösterirken, hacmi Kasım 2018’in % 90’ına ulaştı.

Bitcoin’in bu hafta sadece birkaç saat içinde bu yılın en yüksek seviyelerine yükselmesiyle, her yerde haberlerde manşetlere taşındı başladı.

En çok aranan küresel yerler arasında ilginç örneklerde var St. Helena – Güney Atlantik’te Napolyon’un sürüldüğü küçük ada, Hollanda, Güney Afrika, Nijerya ve Avusturya yer alıyor.

Google aramaları, pazarlardaki belirli durumların göstergesi olma eğiliminde olduğu için pazar döngülerinin iyi bir göstergesidir. Bazı araştırmalar , pazar artışlarının, düşük arama hacmi dönemlerinden önce geldiğini gösteriyor. Bu, azalan arama hacminin geçen yılın Aralık ayından bu yana az ya da çok tutarlı olduğu burada açıkça görülüyor.

Bu haftaki patlama sırasında Bitcoin aramaları yalnızca Google’a aktarılmadı. Çin’in en büyük arama motoru olan Baidu da, kendi sitesinde 1 numaralı trend arama olarak bitcoin kaydetti. ICO’ların yasaklanmasına ve kripto ticaretinin yoğun şekilde düzenlenmesine rağmen, Çin hala büyük bir bitcoin madenciliği merkezidir ve yasalar kısıtlanmadan önce, dünyanın en büyük bitcoin ticareti bölgesiydi.

Bununla birlikte, başlıklar kaçınılmaz bir şekilde google aramalara yol açmaktadır ve % 20 oranındaki bir yükseliş insanların ilgisini çekmesi oldukça doğaldır- özellikle de bitcoin gibi meşhur bir yatırım aracının aramalarının artması şaşırtıcı değildir. Bu ilginin devam edip etmeyeceği henüz belli değil; yükselme muhtemelen insanların akıllarında tutmak için en etkili özellik olacaktır, bu yüzden eğer bitcoin 5.000 Dolar’lık bir değer buluyorsa veya 6.000 Dolar’ a kadar yükselebilirse, muhtemelen manşetlerde tutmaya devam edip etmeme konusunda karar verilmesi gerekecektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz