single-image

Ethereum Resmi Yapılan Açıklama İstanbul Yükseltmesi 7 Aralık’ta

Ethereum ağının 7 Aralık 2019 Cumartesi günü gerçekleşmesi beklenen 9,069.000 blokta yükseltilmesi planlanıyor. Tüm madenciler ve düğüm işletmecilerinin 1 Aralık’tan önce en son Ethereum Client sürümünü indirmeleri gerekecek.

Ethereum , ağın 7 Aralık’ta İstanbul yükseltmesi geçireceğini açıkladı . Yükseltme, 7 Aralık Cumartesi günü gerçekleşeceği tahmin edilen 9,069.000 numaralı blokta gerçekleşecek . Bu yükseltme, ebeum sahiplerinin, borsaları onlardan talep etmediği sürece bir şey yapmasını gerektirmez.

İstanbul 8. Ethereum Network Yükseltmesi olacak. Bu, 8.Ethereum Network yükseltmesidir. Daha önceki ağ güncellemelerine Spurious Dragon ve Bizans adı verildi. Ethereum ağındaki son yükseltme Constantinople idi. Yükseltme sırasında, protokolde yapılan değişiklikler, geth, Parity, Besu ve Nethermind gibi çeşitli Ethereum istemcilerine programlanır. Protokol değişiklikleri belirli bir blok numarasında etkinleştirilir.

İstanbul, topluluk teklifleri açısından en büyük yükseltmedir. Ethereum’a göre, İstanbul topluluk teklifleri açısından en büyük ağ yükseltmesidir. Bu çatala dahil edilmesi için 30’dan fazla EIP (Ethereum Improvement Teklifi) önerildi. Bu 6 EIP’den biri bu yükseltmenin bir parçası olarak uygun ve uygulamaya hazır olarak değerlendirildi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz