single-image

Dünyanın İlk Ethereum ETF’si Onaylandı

Yeni bir borsa yatırım fonu (ETF) haberi daha geldi, Kanada menkul kıymetler düzenleyicisi şimdi sadece ülkenin değil, dünyanın ilk Ethereum ETF’sini onayladı. Yeni ETF, ülkenin ilk Bitcoin ETF’sini başlatan aynı fon yönetim şirketi olan Purpose Investments tarafından başlatıldı . Yöenticisi yeni başlattıkları altcoin ETF ile ilgili olarak şunları aktardı: “Bitcoin ilk büyük kripto para birimi olduğu için çok fazla ilgi görürken, Ethereum ekosisteminin temsil ettiği şey kripto topluluğunda en heyecan verici yeni teknoloji vizyonlarından biridir. ”

Geçtiğimiz cuma günü yapılan duyuru, ETF’nin doğrudan Ether’e yatırım yapacağını ve üç sınıf sunacağını detaylandırdı: Kanada doları para korumalı birimler (ETHH), Kanada doları para birimi olmayan korumalı birimler (ETHH.B) ve ABD doları birimleri (ETHH.U) ). Ether Capital CEO’su Brian Mosoff, “Purpose Ether ETF’deki rolümüz, kripto para sahipliği ve işlemlerinin daha karmaşık yönlerinin birbirine uyduğundan emin olmaya yardımcı olmaktır” dedi. “Ether saklama, işlemleri ve likidite ile ilgili temel sorunları ele almaya odaklandık.” diyerek bilgilendirdi.
Ancak ABD düzenleyicileri , Bitcoin ETF’lerini onaylama konusunda henüz olumlu bir karar vermemiş olsa da, Kanada’nın düzenlenmiş kripto araçlarına karşı kucaklayıcı bir yaklaşım sergilediği söylenebilir. Kanada yakın zamanda belkide dünyanın kripto para merkezi olma yolunda olumlu adımlar atmaya devam ediyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz