single-image

Bitcoin Aralık 2021’e Kadar 100.000 Dolar Olabilir

28 Haziran’da yayınlanan bir haberinde, Anthony Pompliano, Bitcoin’de oldukça önemli bir miktarda yatırıma sahip olduğunu açıkladı.

Pompliano’nun Bitcoin’e sağlam bir değer deposu olduğu inancında, uzun vadeli bir yatırım olarak kripto para birimindeki servetinin yüzde 50’sini yukarı çıkarmaya motive etti. Kişisel portföyünün, risk yönetimi ve kar almanın göz önünde bulundurulması gereken önemli hususlar olduğu yatırım şirketi Morgan Creek Digital’den farklı şekilde ele alındığını açıklığa kavuşturmaya devam etti.
Pompliano, 2021 yılı Aralık ayında karşılanacağına inandığını düşündüğü Bitcoin 100.000 dolarlık öngörüsünü yineledi. Daha önceki bir blog yazısında , öngörüsünün güven düzeyinin yüzde 70 ila 75 civarında olduğunu söyledi.

Ona göre, Bitcoin fiyatlarındaki yükseliş, kurumsal yatırımcılar, çoklu potansiyel ETF duyuruları, perakende farkındalığı, küresel yasal düzenleme kabulü ve son olarak da ülkedeki heyecan verici geri dönüşlerin bulunmaması gibi çeşitli kaynaklardan gelen talepte önemli bir artışa neden olacak. Dahası, Pompliano, merkez bankalarının Bitcoin’in daha cazip bir seçim olduğu noktaya kadar ekonomileri ve para birimlerini manipüle ettiğini belirtti.

Bir diğer önemli fiyat katalizörü, Bitcoin arzının yalnızca 21 milyonda sınırlanmış olması. Merkez bankaları para politikası değişiklikleri ışığında daha fazla para bassa da, Bitcoin arzı zaman içinde giderek daha zorlaşacaktır. Şimdiye kadar madencilik ile 17,78 milyon arz oldu ve BTC’den önemli bir kısmı kayboldu veya unutuldu.

Ayrıca, Mayıs 2020’den itibaren, her on dakikada bir madencilik ödülü yeni Bitcoin yaratılma sayısı yarıya indirilecek ve bu da para birimini daha değerli hale getirecektir. ‘Blok ödül yarısı’ adı verilen bu etkinlik, birkaç yılda bir gerçekleşir ve her zaman kripto para biriminin fiyatının yükselmesine neden olmuştur. Grayscale Investments tarafından derlenen bir rapora göre , ödül yarılanması gelecekte bu tür bir boğa hareketi hızlandırabilir.

Bitcoin’in 100.000 ABD Dolarına kadar çıktığını varsayarak, Pompliano, boğa koşusunun ağır bir volatilite dozu olmadan gelmeyeceğinden emin. Kripto para birimi sürekli olarak yeni zirvelere ulaşacak olsa da, piyasanın yüksek rekor fiyatlardan yüzde 20 ila 30’luk bir düşüşe tanık olacağını keskin düzeltmeler yapacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte, genel eğilim uzun vadede olumlu ve yukarı yönlü olacaktır.

Bu arada Pompliano, blog gönderisini 100.000 Dolar’lık cesur bir tahminde bulundu. “Bitcoin piyasa değeri, Bitcoin 100.000 dolar olduğunda 2 + trilyon dolara ulaşacak. Bu, piyasadaki borcun 1 / 3’ünden daha az ve küresel para arzının 1 / 40’ından az. ”

Piyasa koşulları ve geçmiş pazar hareketlerini inceleyerek zaman içinde bu öngörünün gerçekçi olup olmadığını anlayacağız.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz