single-image

EOS ve Tron Gibi Kripto Projeleri ‘Merkezileştirilmiş Çöp Kutuları’

Vitalik Buterin kısa bir süre önce yapılan bir kripto konferansında Ethereum güncellemesinin “herhangi bir işlem hacmi hedefinin olup olmayacağı” sorusunu cevapladı. Buterin, EOS , NEO ve Tron gibi Ethereum alternatiflerine yorum yapma fırsatı buldu .
“Burada bir çok yanlış anlama fark ettim. Çünkü, dürüst olmak gerekirse, iddia etmeye çalışan birçok kötü kripto projesi var. “Fantezi BFT kullandığımız için, saniyede 5.000 işlem yapabiliriz ve çalışma kanıtı sadece 15 yapabilir.”
Buterin, bir blockchain işlemlerini gerçekleştirme yeteneğinden bahsederken fikir birliğinin önemli olduğunu savunuyor.
“İçinde çok fazla yanılgı var. Çünkü bir fikir birliği algoritmasının amacı bir blok zinciri hızlı yapmak değildir. Bir fikir birliği algoritmasının amacı bir blok zinciri güvenli tutmaktır. çalışma kanıtı çalışma biçiminde, bilgisayarlar zamanın% 10’undan fazlasını gerçekten madencilik ve blokları doğrulamak için harcarsa, güvenli olmaz. Bitcoin-NG veya çeşitli riskli ispat formları gibi şeyler,% 10’dan daha yüksek bir seviyeye yükselirseniz, potansiyel olarak güvenli olabilir. Ancak bu fark hala çok az. ”

“Bir Blockchain projesi ‘3500 TPS yapabiliyor çünkü farklı bir algoritmaya sahip,’ aslında demek istediğimiz ‘Merkezi bir çöp yığını çünkü her şeyi yöneten sadece 7 düğüm var.’
EvHaberİzle: Ethereum Oluşturan EOS ve Tron gibi Kripto Projelerinin ‘Merkezileştirilmiş Çöp Kutuları’ Olduğunu Söyledi
ethereum yaratıcısı vitalik buterinVitalik Buterin, Ethereum’dan daha yüksek işlem kapasitesine sahip olan kripto para birimi projelerinde ciddi bir renk tonu attı. | Kaynak: TechCrunch / Flickrİzle: Ethereum Oluşturan EOS ve Tron gibi Kripto Projelerinin ‘Merkezileştirilmiş Çöp Kutuları’ Olduğunu Söyledi PH Madore 2019/06/02 Haber

Vitalik Buterin kısa bir süre önce yapılan bir şifreleme konferansında bir Ethereum güncellemesinin “herhangi bir işlem hacmi hedefinin olup olmayacağı” sorusunu cevapladı. Buterin, EOS , NEO ve Tron gibi Ethereum alternatiflerine gölge düşürme fırsatı buldu .

ETHEREUM Öncüdür, ‘MERKEZİLEŞTİRİLMİŞ’ KRİPTO AĞLARINDA CİDDİ FARK ATAR

Buterin;

“Burada bir çok yanlış anlama fark ettim. Çünkü, dürüst olmak gerekirse, iddia etmeye çalışan birçok kötü kripto projesi var. “Fantezi BFT kullandığımız için, saniyede 5.000 işlem yapabiliriz ve çalışma kanıtı sadece 15 yapabilir.”

Buterin, bir blockchain işlemlerini gerçekleştirme yeteneğinden bahsederken fikir birliğinin önemli olduğunu savunuyor.
“İçinde çok fazla korkunç yanılgı var. Çünkü bir fikir birliği algoritmasının amacı bir blok zinciri hızlı yapmak değildir. Bir fikir birliği algoritmasının amacı bir blok zinciri güvenli tutmaktır. […] [W] çalışma kanıtı çalışma biçiminde, bilgisayarlar zamanın% 10’undan fazlasını gerçekten madencilik ve blokları doğrulamak için harcarsa, güvenli olmaz. […] Bitcoin-NG veya çeşitli riskli ispat formları gibi şeyler,% 10’dan daha yüksek bir seviyeye yükselirseniz, potansiyel olarak güvenli olabilir. Ancak bu fark hala çok az. ”

ATEŞ EDİLDİ: DİĞER AKILLI SÖZLEŞME PLATFORMLARI ‘MERKEZİ ÇÖP KUTULARI’
EOS ethereum
Kaynak: Shutterstock

Ethereum yaratıcılarından sonra söyleyerek, onların işlem hacmi potansiyeli önemli ölçüde daha agresif iddiaları yaptık blockchains kötüleyen:

“Bir Blockchain projesi ‘3500 TPS yapabiliriz çünkü farklı bir algoritmaya sahibiz,’ aslında demek istediğimiz ‘Merkezi bir çöp yığınıyız çünkü her şeyi yöneten sadece 7 düğümümüz var.’

Son bit, aslında 7 konsensüs düğümü çalışan NEO’ya özgü görünüyor . NEO akıllı sözleşmeler için bir blok zincir platform olsa da, niyeti Ethereum’dan oldukça farklı. Ethereum ile aynı şekilde “dünyanın bilgisayarı” olması amaçlanmamıştır. yeni kripto para üretmek için bir mekanizma yoktur.

Buterin “blok zinciri hızlı hale getirmenin iyi, meşru yollarını” söylüyor. Ancak bunu alternatif platformlara atacağı darbeyi yumuşatmak için bir fırsat olarak kullanmıyor. Bunun yerine, bir blok zinciri hızlı yapmanın en iyi yollarının Bitcoin ve Ethereum için birinci katman ve ikinci katman ölçekleme çözümleri olduğunu söyleyerek ikiye katlar.

Buterin, Ethereum’un ele alabileceği bir sorunun gecikme olduğunu – ağda fikir birliği sağlamanın zaman aldığını söylüyor. Ethereum, “orta derecede güvenlik için bir dakika” beklemekten, altı saniye beklemekten vazgeçebilir.

Ethereum ölçeklendirmesi , 2017 ve 2018 yılının başlarında ICO patlaması sırasında önemli bir konu haline geldi. İşlem ücretleri ve çeşitli ICO’lar sırasında yaşan gecikmeler. Ethereum ağının, ICO’ların bir sonucu olarak artan işlem hacmini idare edip edemediği , Raiden gibi ERC-20 belirteçleri tarafından desteklenen bazıları da dahil olmak üzere çeşitli ölçekleme çözümlerine yol açtı .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz