single-image

Opera Android Cüzdanına Kripto Alış Servisi Ekliyor

Opera, Android kullanıcılarına ethereum’un (ETH) kripto para birimini doğrudan tarayıcı tabanlı cüzdanından satın almalarını sağlıyor.

Opera, yeni servis için, kripto para değişimi sağlamak için düzenlenmiş kripto borsası Safello ile ortaklık yaptığını söyledi. Bu özellik, İsveç’te de dahil olmak üzere “güvenilir” ödeme ağlarının yanı sıra, kredi kartı ve banka kartıyla yapılan ödemelere de izin verir.

Piyasaya sunulurken Ethereum (ETH) alımı şu an sadece İsveç, Norveç ve Danimarka’da mevcut.

İsveç Mali Denetim Otoritesine kayıtlı olan Safello, İsveç’in BankID ve Danimarka’nın NemID vatandaşlarının kimlik çözümlerini kullanarak alışveriş yapan kullanıcıları doğrulayacaktır. Opera’ya göre bir cüzdanın eter ile doldurulması “bir dakikadan az” sürmeli.

Opera’nın şifreli ürün lideri Charles Hamel şöyle dedi:

“Kripto için bir sonraki önemli aşamanın kullanımdan geleceğini ve daha geniş bir evlat edinmeye ulaşması için, satın alınması ve kullanımı kolay olması gerektiğini düşünüyoruz.”

Buna ek olarak, İsveç’teki kullanıcılar Safello’dan sınırlı bir süre için yüzde 2,5 indirim ücreti alırken, duyuruya göre Norveç ve Danimarka kullanıcıları yüzde 5 indirim ücreti alacaklar.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz